Четвер, 28 Листопада

5 порад для подачі успішного проекту на Громадський бюджет Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До 15 вересня у Львові триває прийом проектів на Громадський бюджет Львова. Переможці конкурсу вже наступного отримають фінансування для реалізації своєї ідеї. Розмір фінансування, який Львівська міська рада готова виділити на проекти Громадського бюджету наступного року – приблизно 25 млн грн, передає Львівська газета.

Що потрібно, аби подати проект та виграти у конкурсі радить начальник відділу громадського партнерства ЛМР Орест Файфурка:

1. Консультація з профільним підрозділом міської ради щодо реальності втілення Вашої ідеї в життя. Контактних осіб можна знайти тут https://lviv.pb.org.ua/help/info

2. Продуманий кошторис, який включатиме кожну необхідну деталь і про всяк випадок до 20% на непередбачувані витрати.Цінник робіт теж можна знайти тут https://lviv.pb.org.ua/help/info

3. Публічна презентація Вашої ідеї широкому загалу. Врахування побажань цільових груп, яких Ви плануєте залучити до голосування за проект.

4. Створення команди, яка працюватиме над проектом. Одна людина – це добре, але колектив однодумців – це ще краще!

5. Продуманий по днях та годинах план інформаційної кампанії з 1 по 15 листопада!

Нагадаємо, від львів’ян приймають ідеї у двох категоріях: великі та малі. Великі проекти мають стосуватись усього міста і їхній допустимий бюджет – 3 млн грн., кошторис малих проектів може сягати 500 тисяч і вони мають стосуватись одного району міста. Для реалізації ідей, які запропонують львів’яни у 2019 році планують виділити близько 25 млн грн.

Цього року у Львові вперше встановлено поділ проектів на дві категорії: «Освітні проекти» (реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, ВНЗ) та «Інші проекти», частка яких не може становити менше 40 % від загальної кількості проектів-переможців.

Серед інших нововведень цього року – заборона агітації за проекти на території Центру надання адміністративних послуг, де можна проголосувати за обраний проект.

Подавати їх можуть особи, які народились, живуть, працюють, навчаються у Львові або мають тут нерухомість.

Переможців обиратимуть голосуванням. Голосування триває протягом 15 календарних днів – з 1 по 15 листопада року. Голосувати може кожен львів’янин, який тут народився, живе, вчиться, працює чи має нерухомість.

Нагадаємо, громадський бюджет – це механізм, із допомогою якого львів’яни можуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету. Для цього спершу мешканці пропонують цікавий проект, а потім їхню ідею підтримують (або не підтримують) львів’яни своїми голосами.

Схожі бюджети участі дуже поширені у США та європейських країнах. В Україні цей механізм уже діє в низці міст, зокрема в Сумах, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці й навіть у містечку Турка Львівської області.