П’ятниця, 29 Листопада

5 книг, які надихнуть зустріти весну іншою людиною

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Весна – це другий шанс для тих, хто не встиг розпочати «нове життя із Нового року». Крок перший – пробачити собі помилки і знайти натхнення.

1. «Сила волі» Келлі Макґоніґал

Мова, література, математика, фізика, хімія. А що було б, якби у школах та університетах нас вчили розвивати силу волі? Наскільки успішнішими ми могли б стати? Основою книжки став курс «Наука сили волі», який професор Келлі Макґоніґал викладає в Стенфордському університеті. Вона вдало поєднала цікаві факти про те, як функціонує наш мозок, із вправами, які тренують силу волі. Ви довідаєтеся, чому в стресовій ситуації тягнетеся за цукеркою та «провалюєте» більшість планів на рік.

2. «Сила звички» Чарлз Дахігг

Добре доповнює попередню книжку. Дізнавшись, як створюються та руйнуються звички, ви зможете перебудувати шаблони своєї поведінки. Ви зрозумієте, як кинути палити, чому вас так тягне у McDonald’s і навіть як «програмують» хіти на радіо. В основу лягли інтерв’ю із трьома сотнями науковців і директорів підприємств, дослідження, проведені в десятках компаній. Проаналізувавши все це, автор зрозумів, як кожна людина може контролювати свої звички, щоб досягти успіху.

3. «Чудовий ранок» Гел Елрод

Ми звикли ділити людей на дві категорії – «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше. Автор склав невигадливу покрокову інструкцію і сповідує східну мудрість: швидко – це повільно, але без перерв.

4. «ДНК особистості» Девід Брукс

У гонитві за новаціями сучасне суспільство нехтує усталеними етичними принципами, втрачає моральні стимули й ідеали. Відомий американський публіцист і викладач Єльського університету Девід Брукс досліджує, як переглянути власні пріоритети і зосередитися на внутрішніх чеснотах, сформувати сильний характер, стати гідною особистістю і віднайти душевну гармонію.

5. «Я знаю, як їй все вдається» Лора Вандеркам

Існує стереотип, що жінка, яка займається розвитком кар’єри, навряд чи матиме щасливий шлюб, час для дітей, соціальне життя, хобі, не кажучи вже про повноцінний сон. Та балансу між особистими і робочими справами насправді можна досягти. Адже всі ці стереотипи просто ігнорують тих жінок, яким вдалося це зробити. Експертка тайм-менеджменту Лора Вандеркам вирішила не сліпо довіряти балачкам, а зібрати перевірені дані. Вона проаналізувала хронометражі з життя жінок, які заробляють щонайменше $100 000, і на прикладі сотень історій довела: не варто відмовлятися від того, що ви справді любите. Потрібно лише правильно організувати свій час.

Бонус:

6. «Включайся!» Шеріл Сендберг

Автор книги – топ-менеджер Facebook і Google, розповідає про виклики, з якими стикаються жінки, які бажають побудувати кар’єру і приділити достатньо часу сім’ї. Це не соціальна психологія в звичайному розумінні, але в книзі маса посилань на психологічні експерименти і дослідження. Сендберг дає багато науково і практично обгрунтованих порад тим сім’ям (не тільки жінкам, а й чоловікам!), у яких обидва партнери люблять і свою сім’ю, і свою роботу.