Четвер, 28 Листопада

23 іноземні гурти та виконавці, які заспівали українською

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Що може об’єднати найпопулярніший фінський гурт, володарку “Греммі” з Британії, грузинський хор та студента-хіміка з В’єтнаму? Як би це дивно не звучало, але це – українська пісня!

Для частини з них Україна є Батьківщиною предків, місцем навчання, а інші ж навпаки – ніколи її не відвідували. Однак, як би там не було, усі вони в різні періоди свого життя заспівали солов’їною і потрібно визнати, що в багатьох це вийшло дивовижно! Тож давайте разом насолоджуватися україномовними композиціями іноземних гуртів та виконавців з усіх куточків світу.

Kozakorium.com присвятив іноземним виконавцям, які співали або співають українською мовою.

1. Польський гурт “Enej”, який заснували представники української діаспори є однією з найпопулярніших груп в сусідній країні. Кліпи виконавців отримують десятки мільйонів переглядів на YouTube, а україномовна композиція “Radio Hello” стала кращою піснею 2011 року на їхній батьківщині.

У 2015 році колектив записав композицію “Біля тополі”, яку присвятив усім військовим, які загинули за Україну.

2. Поль Манондіз народився у Брюсселі, його батько італієць, родом із Сицилії, а мати француженка. У 2014 році він познайомився з майбутньою дружиною Оленою, яка за походженням є українкою. Вони жили рік в Парижі, але у зв’язку з ситуацією, яка відбувалася в Україні, Олена не знаходила спокою і в 2015 році пара вирішила переїхати. Зараз співак зосередився на музичній кар’єрі й регулярно презентує україномовні композиції.

3. Чан Куок Кхань приїхав до України з В’єтнаму, зараз проживає у місті Лева, вивчає хімію у Львівській Політехніці, українську мову опанував всього за 8 місяців. У 2016 році хлопець став учасником вокального шоу “Голос країни 7”, в якому вразив чудовим виконанням пісні “Скрипка грає”.

На жаль, у наступний етап проекту він не пройшов, але продовжив займатися музикою та записує нові пісні українською мовою.

4. Svjata Vatra або Свята Ватра – естонсько-український фолк-роковий гурт. Лідер гурту Руслан Трочинський – учасник “Гайдамаків” у 1999-2004 – заснував колектив разом із естонськими музикантами у 2005 році. Їхню пісню “Калина” було визнано найкращою фолк/world music-піснею Естонії 2009 року. Нещодавно колектив презентував нову україномовну пісню і кліп “Летіла зозуля”.

5. The Ukrainians – рок-група з Британії, яка записала 6 україномовних альбомів, відіграла понад 1000 концертів у 20 країнах світу, але, на жаль, майже невідома в Україні. 1993 року на запрошення Міністерства Культури України гурт приїздив до України. Під враженням від цієї поїздки The Ukrainians записали альбом “Культура”, що став культовим. У 2012 запис виступу гурту на легендарному шоу John Peel було обрано серед 26 лауреатів (з тисяч кандидатур від Джимі Хендрикса та Лед Зепелін до Нірвани) на видання у ювілейній збірці.

6. Гурт Klooch заснований у Торонто в 2006 році трьома нащадками українських емігрантів та одним канадійцем. Завдяки оригінальному стилю виконання пісень колектив швидко набрав популярності, записав дебютний альбом під назвою “Klooch” та вирушив в турне по містах Канади, США і Європи.

У 2014 році гурт знімає кліп на пісню “Вона”. Зйомки відео проходили в Києві та Нью-Йорку. Зараз “Klooch” продовжує активну діяльність.

7. Leo Mantis – український співак нігерійського походження, що в 2012 році переїхав в Україну на навчання. За півтора року вивчив українську мову та почав писати вірші, які згодом стали текстами його пісень. Набув популярності завдяки соціальним мережам та своєму аматорському відео, знятому на веб-камеру в кімнаті гуртожитку, де він виконує пісню “Така, як ти” Святослава Вакарчука. Успішно виступив на проекті “Голос країни” та потрапив в команду Вакарчука. Нещодавно презентував кліп на власну пісню “Листи”.

8. Грузинський хор Shvidkatsa на одному із застіль в київському ресторані “Shoti” заспівав українську народну пісню “Реве та стогне Дніпр широкий”. Виконання було настільки вдалим та проникливим, що відео набрало майже 150 тисяч переглядів на YouTube, а зачаровані користувачі залишили 2 сотні коментарів.

9. Brutto – панк-рок-гурт Сергія Міхалка, заснований ним після припинення існування колективу “Ляпис Трубецкой”. Гурт добре відомий в Україні та має багато шанувальників. 30 грудня 2015 року Brutto презентував свій перший кліп на україномовну пісню “Вечірнє сонце”, а в листопаді 2016 світ побачила друга україномовна робота на пісню “Середні віки”. Віршами для композиції стала лірика відомого поета Сергія Жадана.

10. Ім’я Квітки Цісик чув, напевно, кожен житель нашої країни, адже саме вона відкрила українські народні пісні для всього світу. Популярність співачці принесли два альбоми – “Songs of Ukraine” та “Two Colors”, що були родинними проектами. У 1983 разом з матір’ю вона відвідала Україну, а після проголошення незалежності мріяла дати серію концертів на історичній батьківщині. Однак через хворобу та смерть її мрії так і не здійснилися. На честь Квітки називають вулиці, про неї знімають фільми, а головне – її пісні слухають.

11. У грудні 2016 року британська співачка грузинського походження Кеті Мелуа (Katie Melua) разом з хором в ефірі BBC виконала найвідомішу українську пісню – “Щедрик”.

12. Як відомо, Міла Йовович народилася в Києві, згодом емігрувала до США, де почала зніматися в кіно. Однак, мало хто знає, що у 1994-му вона випустила свій дебютний музичний альбом, до якого увійшла українська народна пісня “Ой у гаю, при Дунаю”. Гадаємо, що для багатьох це відео не буде новинкою, але kozakorium.com підготував невеликий сюрприз для своїх читатів. Нижче ми додаємо маловідому пісню “Proud mary” у виконанні Міли Йовович, яку вона переспівала українською. Насолоджуйтесь!

13. Учасник однієї з найуспішніших фінських груп The Rasmus Ееро Хейноненспеціально для концерту в Києві, який відбувся в 2013 році в Stereo Plaza, за один день вивчив пісню “Україна” авторства Тараса Петриненка. Виконання композиції було надзвичайно проникливим та дуже зворушило публіку, яка підспівувала музиканту.

14. Бельгійсько-голландський гурт Rastaban поєднує традиційні народні мелодії, елементи світової музики та вібрації племен. Цей унікальний проект додав українську народну пісню “Горе долом” до свого репертуару, а також зняв на неї яскравий кліп. Окрім того гурт записав ще одну україномовну пісню Moja Dusa (моя душа).

15. У жовтні 2016 року британська соул-співачка і володарка премії “Греммі”Джосс Стоун заспівала українську народну пісню “Ой за гаєм, гаєм”. Зірка зробила це в рамках світового турне – вона їздила світом, в кожній з країн шукала музикантів, аби зіграти джем і краще дізнатися місцеву культуру. В Україні її обранцями стали учасники гурту DVOE.

16. В доробку литовського гурту Biplan цілих три пісні українською мовою. Вокаліст колективу Макс Мельман розповідає: “Співати українською нелегко, але дуже цікаво з кількох причин – чверть нашої з гітаристом Олегом крові – українська”. Першу композицію Amore музиканти презентували у 2013, далі була україномовна версія своєї пісні “Hey Ya Ho”.

24 серпня 2015 року Biplan зробив подарунок українцям на честь Дня Незалежності, представивши композицію “Ми вічно юні”.

17. Дует Beissoul & Einius з Вільнюса став відкриттям в музичному середовищі у 2014 році та підкорив українських слухачів не тільки своїми електронними сетами і незвичайним звучанням, але і зокрема треком “Як ти й сказав”. “Ідея заспівати українською мовою крутилася у мене в голові дуже давно. Моя мама – українка, її батько теж, і я час від часу чув український у себе вдома”, – розповів Beissoul.

18. RotFront – інтернаціональна музична група, яку в 2003 році у Берліні заснував харків’янин Юрій Гуржі. У своїх піснях колектив поєднує різноманітні мови та стилі музики, починаючи від року, джазу, циганського панку і закінчуючи хіп-хопом. В текстах RotFront відчувається емігрантський характер групи і східноєвропейська специфіка. Україномовна пісня Ya Piv належить до першого альбому Emigrantski Raggamuffin, що вийшов у світ в 2009 році.

19. Ще один представник Грузії у нашій статті – гурт ALUBALI, який у 2015 році заспівав та зняв кліп на україномовну пісню “Ти лише кохай”. Композиція дуже мелодійна й швидко припадає до душі, а легкий грузинський акцент додає їй особливого шарму.

20. Одна з найвідоміших українських пісень авторства Володимира Івасюка у виконанні гурт Golem із Нью-Йорка не залишить байдужим нікого. Відео з “Червоно рутою”, яку переспівали американські музиканти переглянули понад 375 тисяч разів. Зі слів співаків, таким чином вони підтримали Україну та побажали їй миру в нелегкий час.

21. Відео на україномовну пісню “Oj Poleczko, Pole” команда польського гурту Dagadana знімала поблизу міста Познань. Композиція входить до альбому “Чому ні”, який був номінований на Fryderyk в категорії Альбом року Folk / World Music у 2012. Текст запозичений з українських народних пісень, а музику до нього написана з нуля команда Dagadana.

22. Про американський інтернаціональний панк-рок гурт Gogol Bordello, який заснував український емігрант Євген Гудзь, не чув хіба що ледачий. Колектив прославився у всьому світі театралізованими постановками концертів, які є сумішшю карнавалу, комедії, фарсу, кабаре та балагану. Вокаліст групи заспівав кілька пісень українською мовою, найвідоміші серед них – “Києве мій”.

А також “Тече вода каламутна”.

23. Skylė – група створена у Вільнюсі в 1991 році на вирішальному етапі історії Литви під час падіння Радянського союзу. Нам вдалося віднайти дві пісні, які цей колектив заспівав українською мовою. Перша – Aistė & Skylė – Білий Брат, а друга – Skylė (Браття) – Присяга.

Останню музиканти виконували зі сцени Майдану в час Революції гідності у лютому 2014 року.