Субота, 30 Листопада

11 шикарних фільмів, які проігнорував “Оскар-2019”, але оцінили глядачі та критики

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

“Оскар” – одна з найпрестижніших кінопремій. Але відбір фільмів, які на неї номінуються, залежить не лише від якості самої кінострічки, але і політики, жанру і навіть репутації акторів та режисерів. Можливо, тому щороку церемонія ігнорує чудові картини: багато хто з них номінувався на інші престижні премії і навіть взяв головні нагороди.

Сайт Тутка зібрали картини, яких не було на “Оскарі”, та зате їх помітили знамениті критики на інших міжнародних конкурсах і високо оцінили звичайні глядачі.

1. Наїзник/The Rider, 2017

Спочатку фільм здається не надто яскравою історією жителя американської провінції: після травми він вимушений залишити кар’єру дресирувальника коней і повернутися в індіанську резервацію. Але з розвитком подій стає зрозуміло, що це далеко не просто драма про тяготи життя простої людини. Тут головний герой знаходиться в пошуку своєї ідентичності. Завдяки філософському підтексту, фільм близький і зрозумілий всім, незалежно від країни проживання і мови. Адже пошук свого шляху і призначення – це загальнолюдська проблема.

  • Рейтинг IMDb: 7,5

2. Моді/Maudie, 2016

Це малобюджетний фільм ірландського кінофестивалю. Картина не отримала престижних нагород, але багато кінокритиків назвали її одним з кращих фільмів минулого року. Романтична, смішна і дуже життєва історія про те, що любов не залежить від розуму або логіки, але може до невпізнання перетворити людину. Глядачі побачать розвиток стосунків двох, на перший погляд, нічим не примітних людей: риботорговця і покоївки, руки якої покалічені хворобою. Завдяки любові та вірі іншої людини, дівчина наважується зайнятися творчістю і стає успішною художницею.

  • Рейтинг IMDb: 7,7

3. Колумбус/Columbus, 2017

Ще одна сильна драма, пропущена кінокритиками. Чоловік з Південної Кореї приїжджає в маленьке американське містечко, щоб доглядати за важкохворим батьком. Там він зустрічає жінку, яка знаходиться у схожій ситуації. За законами жанру, між героями повинні зав’язатися романтичні стосунки. Але замість легкості й сентиментальності виникають глибокий інтелектуальний підтекст і складні питання про любов і сім’ю, які змусять глядача не просто подивитися фільм, але й замислитися про своє життя.

  • Рейтинг IMDb: 7,2

4. Менді/Mandy, 2017

Це жорсткий психологічний трилер про те, як швидко людина може перетворитися з доброчесного громадянина в жорстокого мисливця. Дроворуб з коханою спокійно жили в лісі, поки її не викрали. Сюжет здається банальним, але швидко з’ясовується, що викрадачі – служителі релігійного культу. Цей факт накладає відбиток і на сюжет, і на декорації, і на музичний супровід фільму і робить його унікальним серед схожих картин.

  • Рейтинг IMDb: 6,6

5. Місто кішок/Kedi, 2017

Якщо ви шукали життєствердний добрий фільм, то це відповідний варіант. Оригінальна картина про братів наших менших показана їхніми очима. Місце дії фільму – Стамбул, де мешкають тисячі кішок. У глядача є можливість пройтися по їхніх улюблених маршрутах, паралельно вивчаючи історію цього древнього міста. Покажуть не лише тварин з різними характерами і долями, але й людей, які доглядають за ними.

  • Рейтинг IMDb: 7,8

6. 120 ударів на хвилину/120 battements par minute,2017

Ще один фільм про соціальні проблеми. У центрі цієї історії – Париж початку 90-х і активісти, які намагаються притягнути увагу до проблеми хворих СНІДом. Фільм – в першу чергу драма, присвячена людській трагедії. Проте тут є і глибший сенс – спроба нагадати, що не варто судити інших і закривати очі на їх проблеми, адже так чи інакше вони можуть торкнутися кожного. Ця картина виявилася такою сильною, що в 2017 році отримала відразу 4 “Пальмових гілки”.

  • Рейтинг IMDb: 7,5

7. Історія сім’ї Майровіц/The Meyerowitz Stories, 2017

Цей фільм тягне на глибокий книжковий роман: в декількох новелах нам показують історію однієї сім’ї з усіма її радощами і труднощами. Недолугий син і його успішний брат, батько, що прожив непросте життя, і усі складнощі стосунків у сім’ї подаються хоч і реалістично, але з долею гумору. Завдяки ньому фільм, хоч і про проблеми батьків і дітей, дає зрозуміти, що любов є і не все втрачено. Ця картина вразила не лише глядачів, але і каннське жюрі та отримала премію “Золотий пальмовий собака”.

  • Рейтинг IMDb: 6,9

8. Не залишай слідів/Leave No Trace, 2018

Це один з найоригінальніших фільмів минулого року. Окремий випадок, коли в центрі сюжету бездомний батько і дочка, але швидко виявляється, що живуть вони так не через соціальну несправедливість, а за власним вибором. Вони задоволені життям в лісопарку недалеко від міста та ізоляцією від людей. Але люди все-таки приходять і хочуть вигнати їх з насидженого місця. Фільм змушує подивитися на світ під іншим кутом і засумніватися, що “звичне” дорівнює “хороше”, а також піднімає складні питання про виховання дітей і місце людини в суспільстві.

  • Рейтинг IMDb: 7,2

9. Інгрід їде на захід/Ingrid Goes West, 2017

Це комедійна драма про сучасне суспільство і те, що красива картинка не завжди відповідає реальності. Інгрід – дівчина з психічними відхиленнями, у якої є кумир. Вона стежить за зіркою соцмереж, у якої тисячі підписників та ідеальне життя. Принаймні, таким воно виглядає на екрані. Інгрід пристрасно хоче познайомитися з дівчиною, навіть якщо заради цього доведеться відправитися в Лос-Анджелес. І поїздка вдається: прихильниця і зірка не лише спілкуються, але й стають подругами. Але зблизька виявляється, що життя в соцмережах і в реальності – абсолютно різні речі.

  • Рейтинг IMDb: 6,5

10. Кондитер/The Cakemaker, 2017

Одна з найсильніших драм останніх років. Кондитерська справа – галузь діяльності головного героя, проте в центрі історії зовсім не робота. Чоловік їде з Німеччини в Єрусалим, щоб зустрітися з людьми, яких ніколи не бачив, але дуже хоче пізнати. Тут немає дорогих спецефектів, зате є несподівані повороти, які можливі тільки в людських стосунках. Як будь-яка хороша драма, цей фільм допоможе краще розуміти себе і оточення. Або хоча б замислитися про те, що це необхідно.

  • Рейтинг IMDb: 7,2

11. Розповідь/The Tale, 2018

Один з головних номінантів на “Золотий глобус”. У центрі – конфлікт матері й дочки, але суть його не в різниці між світоглядами поколінь, а в громадських проблемах і різному погляді на них. Крім того, це історія про те, наскільки сильно нас підводить пам’ять: вона витісняє і замінює епізоди, які можуть злякати або засмутити. В результаті глядачі бачать два абсолютно різних погляди на одну подію і двох людей, кожна з яких захищає свою версію. І фінал, де нам показують, що правда все-таки буває тільки одна.

  • Рейтинг IMDb: 7,3

“Оскар”, безумовно, збирає у свій лист найгучніші картини року. Проте завжди можна знайти та з задоволенням подивитися декілька прекрасних фільмів, які залишаються в тіні. А у вас є улюблені фільми, які не оцінили відомі кінокритики?