1. Анна Гавальда, “35 кіло надії”
Книга написана у вигляді притчі. Про що може йти мова у притчі? Звичайно, про головні речі: життя і смерті, любові і ненависті, відданості і зради. Головний герой – 13-річний хлопчик, що шукає вихід зі своїх «дитячих» проблем і, на подив усім, знаходить. Головне, не втрачати надії…
2. Трумен Капоте, “Сніданок у Тіффані”
Головна героїня, юна, екстравагантна дівчина Холлі з Нью-Йорка. Як і багатьох бідних людей, їй хочеться, у що б це не стало, увійти у коло багатих людей. Адже, багатство в її розумінні – це яскраві прикраси, натуральне хутро, дорогі машини, шикарний відпочинок і розваги. А, головне, вона живе в місті мрії, де все можливо…
3. Франко Армініо, “Листівки з того світу”
Головний герой фотографує людей у передсмертний час. Дивний формат книги: кожна глава – це листівка з передсмертним зображенням і одним-єдиним коментарем до нього. Цікаво й те, що сам автор адресував ці листівки…собі. Таким чином, він намагався впоратися з панікою. В історії літератури непоодинокі випадки письменства, як «ліки» у боротьбі з хворобою. Наприклад, той же «Доктор Франкенштейн».
4. Річард Бах, “Чайка Джонатан Лівінгстон”
Книга – притча, проповідь, маніфест. Автор порівнює себе з чайкою і розповідає, як він вчиться літати. Не в сенсі реальних польотів, а в сенсі буття, уміння жити, вдосконалюватися. А інакше, існування «чайок» безглуздо…
Книга написана без передмови і післямови. Письменник дає можливість читачеві самому зробити висновок.
5. Террі Пратчетт, “Кіт без прикрас”
Цю книгу ще можна назвати «Євангеліє від Кота», або про кота. Кому цікава порода котячих – це точно для вас! Як влаштований організм кота, його звички, закони, улюблені ласощі – все, і багато іншого читач знайде в цій праці. Крім того, книга гарно ілюстрована.
6. Слава Сэ, “Сантехнік, його кіт, дружина та інші подробиці»
Головний герой твору – звичайний прибалтійський сантехнік,… грає в академічному театрі. Він живе з коханим хом’яком, водить додому жінок, веде блог, любить готувати м’ясо і вирощувати цибулю на вікні. Цікаво, а, може, цей дивний сантехнік сам автор, Слава Се?
7. Алессандро Барікко, “1900. Легенда про піаніста”
Книга написана в драматичному жанрі, за якою знятий однойменний фільм. Головний герой – 1900, це його ім’я. 1900 – музикант, піаніст, який все життя грав на кораблі, і жодного разу… не зійшов на берег.
8. Ернест Хемінгуей, “Старий і море”
Життя, смерть, трагедія, характер, воля, боротьба – про цих вічних речах йдеться в романі Нобелівського лауреата. Американський письменник отримав головну літературну премію саме за цей твір. Роман оповідає про убогий побут простих рибалок, а просто, про їх виживання. Найцікавіший епізод про те, як старий, перебуваючи у відкритому морі на своєму суденці, відчайдушно бореться з величезною рибою, намагаючись вижити в штормовому морі. За його плечима тисячі походів в море і величезний досвід. Повернеться додому старий в цей раз?
9. Мартен Паж, “Як я став ідіотом”
Вже одна назва так і шепоче, щоб книгу прочитали. Це перший роман молодого французького письменника, в якому йдеться про проблеми інтелектуальних людей його віку, які не вписуються в громадські рамки правильного життя. Тут протиставляється дурість і розумність. На думку головного героя роману, розум робить людину нещасною і самотньою. А імітація розуму, навпаки, приносить «безсмертя на папері».
10. Шейн Джонс, “Залишаємося зимувати”
Незважаючи на те, що книга написана в екзистенціальному жанрі, читається досить легко, на одному диханні. Спочатку, на твір ніхто не звернув уваги. Але після того, як критики розтиражували її, один примірник став продаватися за рекордні 250 доларів.
Притча розповідає про якомусь сірому місті, де давно не було сонячного світла і тепла. Головний герой – Лютий, який панує над усім життям міста. Він вирішує все. Жителі зуміли об’єднатися і протистояти Лютого. Побачать вони, нарешті, яскраве сонце? Засяє для них світ? Відчують вони тепло?