10 унікальних місць України, які треба відвідати цього літа

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Щоб набратися сил на весь рік та відпочити від стресу – не обов’язково вирушати у відпустку за межі країни. Наша країна багата на унікальні місця, які подарують вам незабутні враження.

Говерла і Чорногірський хребет

Саме час підкорювати гірські вершини! Починайте з найвищої гори на території України – 2061-метрової Говерли – і мандруйте всім Чорногірським хребтом. Неймовірні панорами та яскраві враження вам гарантовані.

Озеро Синевир

Ще одна візитівка українських Карпат. Високогірне льодовикове озеро Синевир розташоване в Закарпатській області. Середня площа озера складає 4-5 га, а глибина – 8-10 метрів. Найглибша точка – 22 м. Кришталево чиста вода та недоторкана природа зачарують вас по-справжньому.

Оптимістична печера

Це найдовша в світі гіпсова печера. Розташована вона поблизу села Королівка на Тернопільщині. Оптимістична печера утворилася 14 млн років тому! Тут ви побачите унікальні гіпсові кристали різної форми і кольору, а також вражаючі підземні озера.

Тунель кохання

Найромантичніше місце Волині, яке вважається ботанічним феноменом і простягається вздовж залізничного шляху між селищами Клевань та Оржів. Тунель утворений заростями дерев і кущів, які щільно сплелися між собою в арку. Сюди мусить завітати кожна закохана пара, щоб скріпити свою любов поцілунком на все життя.

Заліщики

Невеличке курортне містечко на Тернопільщині, що лежать у мальовничій долині на лівому березі Дністра. Заліщики мають форму півострова, оточеного величезними горами-кручами, завдяки яким тут панує унікальний середземноморський мікроклімат! Чудовий варіант для відпочинку влітку на лоні природи.

Дністровський каньйон

Найбільший в Україні і один з найбільших в Європі каньйон. Він розташований на межі Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей. Дністровський каньйон є долиною, стрімкі береги якої сягають від 100 до 250 метрів над водою. Заплануйте собі мандрівку на катамаранах – і ваше літо вдасться!

Олешківські піски

Найбільша пустеля Європи – це 200 гектарів піщаного моря у Цюрупинському районі за 30 кілометрів на схід від Херсона. З’явилася вона через випасання величезних отар овець у ХІХ столітті. Ще тут на глибині 300-400 метрів є прісне підземне озеро із дуже смачною водою, а посеред Олешківських пісків розташований один із унікальних витворів природи – оазис.

“Софіївка”

Одне з найкрасивіших рукотворних чудес України, пам’ятник світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII століття. Парк, що займає близько 180 га, був заснований в 1796 році в місті Умані на Черкащині польським магнатом Станіславом Потоцьким та названий на честь його дружини Софії. Водоспади, стави, каскади, підземна ріка Ахеронт, Левкадська і Тарпейська скелі, гроти, павільйони, альтанки і антична скульптура – такої краси ви ще не бачили.

Острів Хортиця

Національний заповідник “Хортиця” на Запоріжжі – не лише найбільший острів на Дніпрі, але й унікальний природний та історичний комплекс. Саме тут була легендарна Січ! Красиві краєвиди на Батьківщині козацтва – це місце має відвідати кожен українець.

“Асканія-Нова”

Унікальний біосферний заповідник України. Тут можна насолодитися красою степової природи – у парку росте понад 400 видів квітів і трав, а ще 150 видів чагарників і дерев. Фауну “Асканії” представляють зебри, африканські та індійські антилопи, південноамериканські верблюди, олені, американські бізони, лами, шотландські поні, коні Пржевальського (тарпани), сайгаки і т. д.

Share.