П’ятниця, 29 Листопада

10 принципів, які навчать готувати ресторанні страви вдома

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Похід до улюбленого ресторану — як маленьке свято, там за тобою доглядають, все виглядає гарно, а кожна страва як витвір мистецтва. Чому так не може бути вдома? Занадто дорого, складно, чогось не вистачає? Насправді ж, це все хибні уявлення про культуру вживання їжі, які давно втратили свою актуальність. Аби змінити своє ставлення, та зрозуміти, що ресторанні страви вдома — це не складно, достатньо засвоїти ці 10 принципів:

1. Пропорції мають значення

Дивишся рецепт і думаєш: “А 200 грамів борошна, це скільки? Добре, додам 1 склянку!”. Так само з цукром, маслом та усіма іншими компонентами. А потім не зрозуміло, чому десерт вийшов не таким як, він виглядає на фото. Така деталь, як кухонні ваги — допоможе готувати правильно навіть найскладніші страви. Коштують вони не більше одного походу у недорогий заклад, але при цьому зможете вдосконалити свій кулінарний рівень.

2. Деталі — важливі

У рецепті написано: просіяти борошно, поєднати сухі компоненти і вже тоді додавати до рідких. Але навіщо так заморочуватись? Борошно можна і не просіювати, компоненти змішати у хаотичному порядку, яка різниця?

Та річ у тому, що такі деталі можуть визначити результат. Не просіяли борошно — млинці вийдуть нормальними, але не такими пухкими, як ті, що подають в кафе на сніданок. Не посмажили печериці перед тим, як додавати у випічку, бо вони і так приготуються — начинка вийде розвареною, а тісто вологим. Смак також відрізнятиметься. Рецепти складають та пишуть так детально не дарма, адже всі ці нюанси мають значення. І чим уважніше ви їх будете дотримуватись — тим кращою вийде страва.

3. Простота може бути якісною

Ресторанні страви це дорого? Візьмемо до прикладу італійську кухню, а саме пасту. Макарони твердих сортів, 100 г сиру з пліснявою, трошки олії та спеції — обійдуться вам менш ніж у 100 гривень. Але цього вистачить на 2-3 порції якісної ресторанної страви. Те ж стосується інших видів пасти, піци чи різотто. Ми переоцінюємо собівартість продуктів для приготування цих популярних ресторанних страв.

4. Локальні продукти — це модно

Ще одна причина розвіяти міф про те, що готувати як в ресторані — дороге задоволення. Самі заклади стараються прив’язуватись до регіону і готувати вишукані страви зі свіжих місцевих продуктів. Так чому нам не робити те ж саме? Морквяні тістечка подають у більшості кав’ярень, гарбузові супи — хіт кожної осені, а сезон полуниці та інших ягід дає величезний простір для фантазії. Відштовхуйтесь від вибору, який є на місцевих ринках і шукайте відповідні рецепти на їх основі. Завжди можна приготувати буряковий суп-пюре з вершками та соняшниковим насінням, замість звичного борщу.

5. Не слід нехтувати спеціями

Сіль і перець — це основа більшості наших страв. Але ж існує безліч інших спецій, які здатні змінити навіть найпростіші страви. Зазвичай, їх асортимент на кухні обмежений, як кількість страв, у які додають ці спеції. Насправді ж, одна сванська сіль здатна змінити смак м’яса, соусу, салату, печених овочів, супів. А є ще часник, різні сушені трави, суміші перців, гімалайська сіль, мускатний горіх! Аби запастись такими спеціями — надто витрачатись не потрібно, зате відкриється величезне поле для кулінарних експериментів.

6. Змініть погляд на звичні смакові поєднання

Ресторанні страви зазвичай так припадають до смаку — через сміливі поєднання продуктів. Звичайний салат можна змінити, додавши у нього смажені волоські горіхи, свіжі ягоди чи сухофрукти, грейпфрут. Зробити медово лимонну заправку, замість того, щоб вимішувати його в олії. Солодкі соуси добре підходять до м’яса і всі переконуються в цьому під час вечері у ресторані, але чомусь забувають — готуючи вечерю вдома.

7. Готуйте всі компоненти самостійно

Щодо соусів — досить важливий пункт, який змінить якість усіх страв на столі. Ним не потрібно нехтувати й аж ніяк не слід використовувати дешеві магазинні соуси. Навіть ідеально приготовлений салат може зіпсувати магазинний майонез, а чудова паста перетвориться у звичайні макарони при додаванні кетчупу. Замініть цей кетчуп домашнім соусом: 2 помідори, зубчик часнику, трохи олії та спеції — перебийте в пюре, та потримайте на легкому вогні 10 хвилин. Відчувши різницю одного разу — ви вже не захочете повертатись до магазинних соусів, якими дешевими вони б не були.

8. Атмосфера впливає на враження від їжі

Чому ми так любимо посиденьки у ресторанах? Не тільки через саму їжу, але й через атмосферу самого закладу. Приміщення гарне, освітлення не втомлює, грає тиха приємна музика, вам зручно сидіти, навколо хороша компанія. Все це можна з легкістю облаштувати вдома: запросити другів на вечерю у вихідний, запалити свічки, увімкнути музику.

9. Обгортка така ж важлива, як і цукерка!

Кажуть, що не можна складати своє враження про книгу по обкладинці, але це зовсім не стосується страви. Навіть якщо вона смачна — зовнішній вигляд впливає на задоволення від трапези. Гарна акуратна подача на тарілці та правильне сервірування столу зроблять навіть простеньку страву гідною ресторану.

10. Готувати потрібно з гарним настроєм

Може здатись, що ця порада не обґрунтована чи несерйозна, але ж насправді настрій впливає на якість їжі. Хіба засмучена чи роздратована людина буде уважно слідкувати за пропорціями, просіювати борошно для млинців чи вигадувати оригінальні поєднання для салату? Чим більше ви отримуєте насолоду від процесу приготування — тим кращою вийде сама страва. Не дарма ж італійці з таким захватом ставляться до приготування своїх традиційних страв!

Все що потрібно — ставитись до своєї кухні, як до ресторанної, а до себе — як до шеф-кухаря. І тоді навіть традиційний борщ вдасться приготувати на новий лад.