Вівторок, 26 Листопада

10 потужних неголлівудських фільмів 2017 року, про які ніхто не говорить

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На ці фільми не ходять великим натовпом, під них ніяково хрустіти попкорном, вони створені, щоб пробудити почуття і думки.

Добірка 10 найсильніших фільмів з різних країн, про які мало хто чув, але ті, хто дивився, залишилися під враженням.

Слід звіра – Pokot (Польща)

Літня жінка Яніна Душейко живе в лісі і дуже переживає за тварин, яких браконьєри не тільки вбивають в несезон, а й знищують з особливою жорстокістю. Вона намагається змусити місцеву поліцію зайнятися цією справою, але над нею тільки сміються і просять не заважати серйозним людям займатися по-справжньому важливими справами. Картина отримала одного золотого ведмедя на Берлінському кінофестивалі.

Непідкупний – Lerd (Іран)

Своєрідний «Левіафан» по-іранськи. 35-річний Реза живе в провінції зі своєю сім’єю, але місцевий мер хоче відібрати землю, на якій стоїть його будинок. Люди мера придумують різні хитромудрі схеми, але Реза не погоджується. Мало-помалу ситуація загострюється. Фільм взяв золоту гілку в Каннах цього року.

Ана, любов моя – Ana, mon amour (Румунія)

Складна і в той же час буденна історія відносин сімейної пари – від студентства до розлучення через багато років. Картина отримала в цьому році срібного ведмедя на Берлінському кінофестивалі за видатні художні досягнення.

Спочатку вони вбили мого батька: Спогади дочки Камбоджі – First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers (США)

Історія маленької Лун Ун і її сім’ї в роки, коли владу в Камбоджі захопили червоні кхмери. Вони тікають з дому, живуть в злиднях і голоді, постійному страху смерті, їх розділяють і відправляють в різні табори, їм доводиться приховувати своє минуле. Дівчинка нічого не знає ні про долю свого батька, ні про те, що трапилося з матір’ю, але прекрасно здогадується. Коли Лун Ун виповнюється сім років, її забирають в армію.

По той бік надії – Toivon tuolla puolen (Фінляндія)

Комедійна драма про нелегального мігранта з Сирії, який приїхав до Фінляндії в пошуках кращого життя. Хоч якось облаштуватися йому допомагає старий фін Вікстрьом, власник ресторану і завзятий гравець в покер.

Берлінський синдром – Berlin Syndrome (Австралія)

Під час відпустки в Берліні австралійка Клер знайомиться з симпатичним хлопцем. Вони вирішують не втрачати час марно і відправляються до нього додому, щоб провести ніч разом. А на ранок виявляється, що милий друг замкнув її в своїй квартирі і випускати не збирається.

Щоденники Ангамалі – Angamaly Diaries (Індія)

Вінсент Пепе, який з дитинства спостерігав за місцевими бандами, вирішує сколотити свою групу головорізів. Зрозуміло, майже відразу їм доводиться конкурувати за місце під сонцем з іншими угрупованнями. З одного боку, досить нетипова стрічка для Індії, з іншого – незвичайна для західної публіки гангстерська драма.

Ряска – Cheng feng po lang (Китай)

В успішного ралійного гонщика Сюй Тайлана давня образа на батька, який мало підтримував його і ніколи не намагався зрозуміти його бажань. Одного разу він волею обставин потрапляє в далекий 1998 рік і зустрічає в минулому свого батька, коли той був ще його ровесником.

Квадрат – The Square (Швеція)

Куратор модного музею дуже зайнятий мистецтвом снобізму, процвітання і світських заходів. Одного разу йому доводиться зіткнутися з вульгарністю життя, коли у нього на вулиці насильно забирають гаманець і телефон на користь бідних. Герой з’ясовує, де зараз його гаджет і їде в бідний район, щоб з винахідливістю художника врятувати своє майно. Картина в цьому році взяла головний приз в Каннах.

Тіснота (Росія)

Кінець 1990-х в Нальчику. Бандити викрадають єврейського юнака і його наречену та вимагають викупу від їх сімей. Батьки юнака не можуть зібрати потрібну суму, тому знаходять тільки один вихід – їх дочка повинна вийти заміж, тоді сім’я її майбутнього чоловіка дасть грошей на викуп. Дівчина-єврейка любить ремонтувати автомобілі і таємно зустрічається з молодим кабардинцем, так що, природно, рішення батьків для неї – справжня трагедія, задушлива реальність. Режисер Кантемир Балага отримав в Каннах пальмову гілочку за цю роботу.

Джерело: Тутка