10 мальовничих місць, які варто відвідати цього року в Україні

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Найважливіше в подорожі — це зрозуміти, що ціль — не місце, куди поїхати, а, власне, мандрівка та досвід і емоції. Тому важливо побути трохи у цьому місці, аби насолодитись і відчути його, поєднавши з якоюсь активністю, спортом та настільними іграми.

Відомий український підприємець зі Львова та співвласник Холдингу емоцій «!FEST» Юрій Назарук обрав від себе 10 місць, які варто обов’язково відвідати в Україні.

1. Дністровський каньйон

Це найбільший в Україні каньйон. Він знаменитий своїми верхніми видами, коли річка Дністер петляє не гірше знаменитої річки Колорадо в США. За величну красу та унікальні пейзажі його називають одним із семи чудес України. Сплав та ночівля рекомендовано. Мінімально — три дні.


2. Свидовець — прекрасний завжди

Купання в озерах льодовикового походження. І треба ж не настрашитись чорничників, які приїжджають вночі.

Фото: Ігор Меліка

3. Озеро Біле, що розділене кордоном з Білоруссю

Фото: Ukraїner

находиться на відстані 2 км від села Невір. Вода і пісок на березі справді білого кольору. Місця як з українського, так і з білоруського боку глухі та не освоєні, але є поодинокі хатинки для відпочинку. Для туристів з української сторони є можливість зупинитися в мальовничому березовому гаю, на березі озера. Посередині знаходиться український острів.

4. Національний парк “Тузлівські лимани”

Фото: Юрко Назарук

Більшість перелітних птахів тут зупиняються. Але треба вміти насолодитись цим місцем… Група включає три основні водойми: лимани Шагани, Алібей, і Бурнас, а також ряд дрібних лагун.

5. Національний парк “Подільські Товтри”

Фото: Юрко Назарук

Як на мене, найкрасивіший у жовтні на “бабине літо”. Жовтогарячі кольори та неймовірний спокій…

6. Станіславські кручі – однозначно місце сили

Сюди ще Хмельницький приїжджав набуватись. Місце, де Дніпро зустрічається з Бугом і разом готуються з‘єднатись із Чорним морем. Мабуть тут не стільки про краєвиди хоча тут справді гарно – більше про енергетику.

Фото: Юрко Назарук

Вдень тут багато людей- переважно всі заради пари знимок. Ночувати лишається небагато. Тоді кручі стають таємничими. Є один каньйон, котрим можна спуститись до води, і де не розминаються дві машини. І тут можна потрапити в пастку, як на тій дорозі у Львові на Високий замок.7. Кінбурнський півострів

Клаптик землі, на котрому є пару сіл в котрих живе раптом 800 людей. Кінбурн оточений водою, з одного боку Дніпровсько-бузький лиман, з другого Чорне море та Ягорлицька затока, а всередині купа лиманів. Тут заповідник, купа птахів та унікальний мікроклімат.

Фото: Юрко Назарук

Більшість потрапляє туди на катері з Очакова на саму стрілку між лиманом та морем. То як місцева площа Сан- марко в Венеції. Знимка і назад. Або в місця де хоч якась цивілізація. Де місцеві здають кімнати та будиночки. Ми ж добирались до безлюдних місць, ближче до птахів та подалі від комунікацій.  Невелика глибина, прозора вода, зграї пеліканів та лебедів. У воді колонії скатів. В траві на 1 квадратний метр живе 8 Каракуртів- єдиних отруйних українських павуків.

Це тоді, коли ти не їдеш на море. Це не курорт. Тут нема ресторанів, басейнів, катання на бананах і цьоць з напомпованими губами і цицьками. Тут треба, як в горах – споглядати, відчувати і набуватись.

8. Геройське

Тут козаки видобували сіль ще з 16 ого століття. На Кінбурні колись видобували сіль з 78 озер. Збирали сіль з лиманів та на волах, як в переказах возили далі. Зараз залишилось дуже мало. Лиш біля Геройського. Яке колись називалось Прогноївськ, бо соляні лимани козаки називали прогноями.

Фото: Юрко Назарук

Тепер тут лиш рожеві озера, і гори солі. Її тут продають на тони, потім везуть кудись, трохи підфарбовують, перепаковують на грами і продають як Гімалайську чи морську.

А, загалом, є в цьому якась романтична солодка тяглість історії. Заворожує це все по-справжньому.9. Хабловський маяк посеред поля

Фото: Юрко Назарук

Маяк посеред поля можна побачити на Херсонщині у Білозерському районі. Йому 154 роки. У роки другої Світової Хабловський маяк був зруйнований. Відродили його 1959 року. Після відновлення модернізували, змінили кольори і матеріали. Цей польовий маяк слугує для того, шоб робота моряків, які пливуть лиманами, була безпечною, така собі спеціальна система сільськогосподарської навігації. Є ще один маяк недалеко.

10. Олешківські піски

Думаю ви вже всі знаєте про Олешківські Піски, і що то найбільша пустеля Європи. Десь кілометрів з 15 в діаметрі.

Фото: Юрко Назарук

Насправді, то не зовсім пустеля і порівнювати її з Сахарою, то як Вилково з Венецією. Це напівпустеля, де трохи вже є рослинність, і здавна то були просто Дніпровські піски, доки не завезли овець, котрі все з‘їли і ерозія та вітри зробили з того майже пустелю. Колись тут льотчики тренувались в цільному бoмбyванні, тому треба бути пильним аби не натрапити на сюрприз. Та й зараз ще тут трохи полігон. Всі піски обсаджені деревами тому їх не видно з дороги. Пісок справді гарячий влітку.

Share.