П’ятниця, 29 Листопада

У Львівській політехніці запрацював новий цифровий навчально-наукового центр від Siemens

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З початком нового навчального року в Інституті енергетики та систем керування Національного університету «Львівська політехніка» відбулося відкриття нового сучасного цифрового навчально-наукового центру електроприводу та систем автоматизації, який обладнав всесвітньовідомий німецький концерн «Сіменс».

Свій перший навчально-науковий центр електроприводів та систем автоматизації компанія «Сіменс» облаштувала у «Львівській політехніці». Студенти 1-5 курсу зможуть отримати практичний досвід роботи із системами управління технологічними процесами, електроприводами, дистанційного контролю і моніторингу, збору та аналізу даних. Особлива увага приділятиметься шляхам запровадження цифрових рішень у сферах електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Тут студенти отримають практичний досвід роботи із системами управління технологічними процесами, електроприводами та системами дистанційного контролю і моніторингу від провідного технологічного концерну.

На урочистій презентації ректор Університету професор Юрій Бобало у вітальному слові зацитував доречну сентенцію президента США Рональда Рейгана: «Америка багата і тому дає гроші на університети? Ні! Америка багата, тому ЩО дає гроші на університети». За словами Юрія Бобала, у цій короткій фразі з простенькою трансформацією сполучників «і» та «що» закладено глибокий зміст. «Ми також будемо заможною країною, якщо будемо розвивати науково-навчальну базу університетів на основі найновішого обладнання світових фірм», – наголосив він.

Представник «Сіменсу» в Україні Мацей Зелінський розповів про співпрацю концерну з багатьма українськими установами. Але у ХХІ столітті, під час четвертої науково-технічної революції, в епоху дигіталізації (цифрових технологій) особливу увагу приділяють практичним науковим розробкам. Тому він очікує на плідну співпрацю з Львівською політехнікою, знаним навчально-науковим закладом із давньою і славною історією та вагомим реноме у науковому світі Європи.

Мацей Зелінський наголосив також, що заняття в лабораторії «Сіменс» допоможуть студентам реалізувати себе і згодом отримати роботу в компанії. Він оголосив про студентський конкурс на краще програмування процесорів фірми «Сіменс». Переможець отримає одну тисячу євро.

На медіа-презентації було представлено історичний екскурс про діяльність цієї фірми у Львові, яка розпочалася ще 125 років тому. Саме тоді «Сіменс» започаткував тут перший електричний трамвай, відтак і електричне освітлення Львівського оперного театру та всього центру міста.

Директор Інституту енергетики та систем керування Львівської політехніки професор Андрій Лозинський щиро подякував представникам концерну за надану допомогу.

До слова, один з найбільших представницьких офісів “Сіменс Україна”, що функціонував у Донецьку з 2005, через бойові дії довелося закрити на початку війни. Звідти компанія переїхала до Львова.