Субота, 20 Квітня

Львівський інженер презентував винахід для робототехніки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Інженер зі Львова Юрій Патрило винайшов унікальний для України редуктор, який може дозволити вітчизняним підприємствам економити на закупівлі подібних речей закордоном. Пристрій, який винахідник друкує на 3D-принтері, можна використовувати у робототехніці, транспорті, гірничо-видобувній галузі. Про це повідомляє Zaxid.net.

Так, 15 березня Tech StartUp School провела конкурс стартапів, в якому взяло участь 12 винахідників. Переможцем конкурсу став Юрій Патрило, який презентував двоступеневий редуктор. Як пояснив інженер у коментарі ZAXID.NET, його винахід – унікальний, адже є компактним і може стати в нагоді навіть для невеликих творінь техніки.

«Це редуктор, який може використовуватися в різних механізмах. Це може бути робототехніка, різні рухомі платформи, транспорт. Також через малі габарити його можна використовувати у гірничо-видобувній галузі», – розповів Юрій Патрило.

Для довідки: редуктор – це вузол, що встановлюється між двигуном і механізмом та призначений для зміни швидкостей обертання. У автомобілях, до прикладу, редуктор є складовою приводу, який регулює оборотність коліс. А у робототехніці редуктор регулює поворотність кінцівок робота.

Редуктор Юрія Патрила унікальний тим, що може бути невеликих розмірів, проте виконуватиме функції більших аналогів. Винахідник друкує свій винахід на 3D-принтері і готовий його запатентувати, як тільки у когось з’явиться інтерес до його продукту. Інженер вважає, що його винахід може цілком знадобитися ЛКП «Львівелектротранс».

«Редуктори у трамваях використовуються для відкривання та закривання дверей. Зараз «Львівелектротранс» купляє їх у Києві, а так зможемо виготовляти тут, у Львові, ще й створимо робочі місця», – каже Юрій Патрило.

За його словами, вартість одного двоступеневого редуктора – близько 200-300 євро.

«Якщо робити його для точної техніки, у військовій справі, до прикладу, то він дорожчий. Якщо для обороту дверей у трамваї – то можна зробити і за 100 доларів», – розповідає винахідник.

Юрій Патрило наголошує, що сьогодні подібні двоступеневі редуктори в Україні ніхто не виготовляє, одноступеневі – лише шість заводів. На думку інженера, якщо раніше подібний продукт механіки був не особливо потрібний, то зараз, через стрімкий розвиток технологій, попит на такий винахід є.