Все більше і більше людей, приїхавши до Львова, залишаються тут жити і поступово асимілюючи в львівське життя, намагаються стати львів’янами.
Поговоримо про 10 ознак справжнього львів’янина.
1. Львівська кава – справді, якщо львів’янин вам каже: «Йдемо на каву», то це зовсім не означає що ви підете саме на каву, вона звісно може бути… але виключно як аперитив.
І ще одне…. запам’ятайте собі на завжди… кава з Макдаку, то не кава… і якщо ви у Львові випили каву з Макдаку, то вважайте, що львівської кави ви навіть не пробували.
Сходіть краще в Світ кави на Катедральній площі – тут дорого… але ви точно зможете сказати, що спробували справжню львівську каву зварену у джезві!
2. Львівський сирник – то, по-перше, не сирники (знайте, що є сирник як пляцок), а є сирники- як сирники – замовте і знатимете різницю. Величезна рідкість побачити справжнього львів’янина, який замовить до кави сирник, скоріш за все він обере тірамісу чи будь-який інший десерт… Чому так? Та бо бабця, мама чи дружина точно вже спекли його вдома і набагато смачніший.
3. Львівський дощ – ви не знайдете жодного львів’янина якому подобатиметься погода у Львові… вічний туман, проливні дощі, які в секунду змінюються яскравим сонцем, а потім раптовим снігопадом. Всі львів’яни насправді ненавидять такі перепади… але коли ви спитаєте у справжнього львів’янина думку щодо погоди у Львові – ви почуєте надзвичайно лаконічну відповідь із величезною гордістю – то є Львівська погода, бо то є Львів!
4. Чебуреки – це національна страва яку вміють робити лише в Брюховичах! Не питайте чому… просто прийміть це за дійсне (а Брюховичі це навіть не Львів).
5. Високий замок – справжні львів’янки, коли чують про цей замок відразу відчувають гостру «після каблукову» біль в ногах, ну, і звичайно згадують спогади про вистріляне шампанське коліжанці чи колєзі в лоба чи інше місце під кінець випускного вечора.
6. Левандівка (або київська Троєщина) – то десь за Львовом де панує стійкий та романтичний запах поїздів, скрип металевих коліс та думки, що якщо до 20:00 не виїхати на гулянку в центр, то доведеться брати таксі, бо маршрутки більше не поїдуть.
7. Сихів – теж саме що й Левандіка, але без поїздів і з величезним недільним базаром, де можна знайти круті лахи (одяг) майже задарма.
8. Пасічна – просто хутір.
9. Полтва – всі львів’яни з гордістю вам будуть розказувати, що в центрі міста тече річка… і з маленькою заздрістю до Тернополя, тихо уточнюватимуть, що вона під землею.
Ось якось так… Ану, львів’яни і гості міста, накидайте в коментах з чим вам ще асоціюється Львів?
P.S. І приїжджайте усі до Львова… бо в нас є сирники, смачна кава, річка в центрі і найкращі погодні умови в Україні 🙂
Автор: Volodymyr Bervetsky
10. Звичайно ж як не згадати тут про львівське метро. “Львів неможливо уявити без метро — базового виду громадського транспорту міста”, “звідси не виходить жоден росіянин в живих”…
Цей поширений інтернет-мем виріс вже до рівня легенди, хоч кожен львів’янин знає, що жодної підземки у місті нема. І навряд чи колись буде, особливо, якщо взяти до уваги характер підстилаючої поверхні (рельєф), підземні русла річок та ширину історичного культурного шару в центральній частині міста. Хоча, хто зна, можливо колись Львівський метрополітен і відкриє перед нами свої двері.