Світлини із різних років життя Блаженнійшого Любомира збирала його племінниця Марія Рипан.
Колекцію фото виклав на своїй сторінці у Facebook Олександр Гоменюк, який до 80-річчя Гузара робив презентації про його життя, пише Українська правда. Життя.
Цикл фотографій від раннього дитинства до останніх років описують довге життя багаторічного керівника відновленої Української греко-католицької церкви, який став одним з небагатьох моральних авторитетів серед українців на зламі XX-XXI століття.
Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Тут закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім’я змушена була покинути Україну, а у 1949 році переїхала до США.
Майбутній очільник УГКЦ вивчав філософію в Колегії святого Василія, де в 1954 році одержав ступінь бакалавра. Богословські студії відбув у Вашингтонському католицькому університеті.
У 1958 році його висвятили на священика для служіння в Стемфордській єпархії.
В 1969 році переїхав до Рима для продовженим богословських студій, які завершив доктором богослов’я в 1972 році.
У 1993 році повернувся до України. Через три роки його призначили єпископом-помічником голови Української Греко-Католицької церкви.
Офіційним керівником УГКЦ Любомир Гузар пробув десять років. Через поважний вік та стан здоров’я він звернувся до папи Бенедикта XVI про зречення й отримав згоду 10 лютого 2011 року.
Любомир Гузар зустрічав папу Івана-Павла II під час його візиту до України
Любомир Гузар став одним з перших моральних провідників Євромайдану – саме з його виступу та напутнього слова розпочалося наймасовіше “Віче” 1 грудня 2013 року.
“Ми мусимо бути того свідомі, що у нашому народі є група людей, для яких найважливіша їхня власна вигода. Яка на це може бути ефективна відповідь? Серед нас дуже багато добрих людей. Але замало бути добрим — треба чинити добро. Якщо хочете жити у нормальній державі, передати її дітям і внукам — чинімо добро”, – звернувся Любомир Гузар на Майдані Незалежності до сотень тисяч українців.
Ще до найтрагічніших подій та перших смертей пан Гузар зробив заяву, яка стала пророчою.
“Коли влада вживає надмірну силу, народ має право збройно боронитися. Кожен із нас має право боронитися. Україна стоїть на порозі дуже серйозних змін на краще. Періоди занепаду ще будуть, але має статися щось зовсім надзвичайне, аби ми скотилися на саме дно”, – заявив він в інтерв’ю газеті “Україна Молода” 10 січня 2014 року.