Сьогодні ми познайомимось із невпізнаваний Личаків 1960 року на світлинах Юліана Дороша, світлини якого передадуть атмосферу цього району Львова. Колись давно це було типове село, яке згодом стало львівським передмістям і потім увійшло до Львова.
Традиційно партнером у цих фотопрогулянках містом для Юліана Дороша був відомий львівський історик Іван Крип’якевич та син Андрій.
Цікаво, що в місті будинки колись були під ґонтом (покрівля така). Ми звикли вважати, що ґонтом покривали церкви, принаймні зараз ця традиція відновлюється. Але бачити хату під ґонтом, погодьтесь, незвично.
Це передмістя дуже різнобарвне в своїй архітектурній забудові. Поряд з майже сільською хатою можна було зустріти багатоповерхову кам’яницю. А мощені бруківкою чи коленим каменем вулиці межують з непрохідним болотищем бічних.
Діти, котрі бавляться просто посеред вулиць, великі собаки, обнесені дерев’яним парканом обійстя, поодинокі автомобілі – це все передає атмосферу Личаківського передмістя.
Підпис під фото нижче зробив Андрій Дорош: “Личаків, Кутова, дім, де жив Володимир Ласовський”. Певно, йому доводилося бувати в цьому домі, тому він так детально підписав світлину.
Часто трапляються у дворах чи навіть на фасадах будинків сакральні скульптури (справа на фото нижче). Але вже тоді їх починали нищити. Мабуть ті, хто заселив ці будинки після справжніх господарів.
На наступній світлині видніється дзвіниця колишнього костелу Матері Божої Остробрамської.
Відомий історик Іван Крип’якевич сидить на лавочці біля колишнього костелу Матері Божої Остробрамської. Так виглядає, що в нього за спиною проходить зараз вулиця Долішня.
Джерело: Фотографії Старого Львова.