Спогади перетину польсько-українського кордону у 1992 році (Відео)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В мережі ми натрапили на надзвичайно цікаве відео, зняте у 1992 на пункті пропуску Гребенне – Рава-Руська. Саме у 1992 році відбулося відкриття Рава-Руської митниці. Вона була реконструйована та урочисто відкрита знову у 2008 році і є на даний час однією з найбільших митниць Західної України.

Пропонуємо нижче переглянути цей унікальний короткий відео сюжет у супроводі мелодії відомої пісні Tylko we Lwowie. Минуло 26 років, а світ вже далеко не той, а зовсім інший. Відео належить сайту fotofilmpro.pl.

Рава-Руська — пункт пропуску через державний кордон України на кордоні з Польщею. Через пропускний пункт здійснюється два види контролю: автомобільний та залізничний.

Розташований у Львівській області, Жовківський район, поблизу міста Рава-Руська, на автошляху М09, із яким збігається Р40. З польського боку розташовані два пункти пропуску «Гребенне», Томашівський повіт Люблінського воєводства та «Верхрата», Любачівський повіт Підкарпатського воєводства.

21 жовтня 2008 року відбулося урочисте відкриття одного з найбільших пунктів пропуску Європи — реконструйованого Міжнародного автомобільного пункту пропуску через державний кордон країни «Рава-Руська».

Розбудову інфраструктури, реконструкцію здійснено у рамках національної програми TACIS—2002 завдяки реалізації проекту міжнародної технічної допомоги Європейського союзу. Пункт важливий для України, має важливе значення для країн європейської спільноти, дозволить прискорити процедуру митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів та громадян, які перетинають кордон між ЄС та Україною. Пропускна спроможність пункту після реконструкції збільшилася майже вдвічі, зокрема, за добу матимуть змогу перетинати кордон понад 3,5 тисяч легковиків та 250 вантажних автомобілів.

У 2016 році у пунктах пропуску в Люблінському воєводстві кордон перетнуло приблизно 15 млн осіб і це на 6,7% більше, ніж у 2015 році.

29 квітня 2020 український Уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, які розблокують використання кредиту 100 млн євро від Республіки Польщі для подальшої реконструкції пункту. У рамках договору Держмитслужба отримає 25 млн євро на облаштування трьох пунктів пропуску.

Як обіцяють, відбудеться будівництво пішого переходу в пункті пропуску «Рава-Руська», а також буде також реконструйовано та переоснащено пункт пропуску «Шегині».

Share.