Нью-Йоркська бібліотека показала унікальні світлини українців, зроблені у кінці 19 століття.
Українці продовжують подорож електронними архівами Нью-Йоркської публічної бібліотеки. Нагадаємо, там виклали у вільний доступ більше 670 тисяч зображень. Опубліковані скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень. Серед них — сотні документів про Україну.
Публікуємо унікальні світлини французького фотографа Жана Рауля, які він зробив під час своїх подорожей Україною у 1860-1880 роках.
Жан Ксав’є Рауль був членом французького фотографічного товариства. У 1860–1880-х роках в Одесі на вулиці Дерибасівській він мав своє фотоательє. Попри свою приватну діяльність він тісно співпрацював із науковцями-етнографами та багато подорожував.
За серії фотографій етнографічного жанру (центральні райони Росії, Україна, Кавказ, Білорусь, Болгарія, Румунія тощо) він отримав нагороди на Паризькій географічній виставці 1875 року і на Всесвітній виставці в Парижі (1878 рік).
У кінці ХІХ століття в Росії вийшов друком фотоальбом “Несколько народных типов России”. Це унікальна збірка світлин француза Жана Рауля.
Фотограф проводив зйомки в Катеринославській губернії (Дніпропетровщина), на Київщині, Полтавщині, Чернігівщині, Поділлі тощо. Сканокопії цього видання знайшли в архівах Нью-Йоркської бібліотеки.
Цікава деталь. Внизу кожної зі сторінок можна побачити малюнок медалі, яку отримав Жан Рауль у Парижі в 1878 році. Ще нижче посередині — логотип його фотоательє в Одесі.
Джерело: uaua, lovelylife.in.ua