Унікальна і рідкісна документальна стрічка 1992 року про історію українських козаків на Кубані «Кубанські козаки. А вже літ двісті…». Фільм розповідає про історію переселення запорізьких козаків на Кубань, про генoцид Українців на Кубані Московією.
На жаль, за останні 30 років Москві вдалось практично викоренити український дух і перетворити нащадків запорожців на манкуртів котрі тепер вoюють проти своїх же ж людей в Україні.
Режисер – Валентин Сперкач. Оператор – Сергій Лисецький. Об`єднання “Студія “Україна”, Київ, 1992 рік. Озвучує покійний Богдан Ступка.
За даними карти, виданої 1920 року у Відні дослідником Юрієм Гасенком, можна зробити висновок, що 100 років тому українці переважали серед населення кількох регіонів світу.
Згідно з картою, найбільше українців проживало на території сучасної України, включно з Кримом, Білгородською областю та сходом Угорщини. Окрім того, практично вся Кубань, велика частина Кавказу та сучасного Краснодарського краю Росії мали до 90% населення, що складалось з етнічних українців.
За переписом 1926 року, частина регіонів Кубані мала 75-90% українців серед населення, більше половини Кубані 1897 року говорила українською мовою.
В Криму жили українці та кримська татари, що вчергове спростовує міф про “російський Крим”.
Велика частка українців жила на початку 1920-х у Зеленому Клині на Далекому Сході Росії. Серед 690 тисяч жителів Приморщини 607 тис. складали українці, другою за чисельністю нацією там були корейці і на третьому місці йшли росіяни, чия частка там складала менше 10%.
Місцевий перепис 1917 року вказував, що більшість населення Примор’я складали етнічні українці, але після початку радянської окупації ситуація кардинально змінилась. За даними Вікіпедії, вже за переписами 1923 року українцями себе назвали 33,7%, до 1989 року це число зменшилось до 7,9%.