Понеділок, 25 Листопада

5 емігрантів зі Львівщини, які прославили Україну

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівщина віддавна багата на талановитих і унікальних людей.

Юрій Дрогобич

Видатний філософ і астроном Юрій Котермак родом з Дрогобича. Саме цей українець першим надрукував твір латинською мовою. Юрій був ректором Болонського і професором Краківського університету.

Квітка Цісик

© Брент Рамсей

Батьки Квітки – вихідці із Західної України, але народилася і виросла ця співачка і патріотка вже в США. Її надзвичайний талант привернув увагу продюсера Майкла Джексона Квінсі Джонса, а її голос звучав не тільки в концертних залах, але й в рекламних роликах для таких гігантів, як McDonald’s, Coca-Cola, American Airlines і Ford Motors.

Леопольд фон Захер-Мазох

Чоловік, якому зобов’язане своєю появою слово «мазохізм», народився у Львові. Він підкорив Європу своїми творами, яких з великим нетерпінням чекали такі монстри літератури, як Віктор Гюго, Флобер і Дюма-молодший. Особливо книги Леопольда обожнювали французи. В Україні Захер-Мазох прожив недовго, його домом по черзі також ставали Чехія та Австрія. Проте, події найвідоміших творів письменника – «Венера в хутрі» та «Дон Жуан з Коломиї» – розгортаються в Україні.

Джек Пеланс

Володимир Палагнюк – саме так по-справжньому звуть цього великого голлівудського актора, що отримав «Оскар» в 1992 році, – ніколи не цурався свого походження. Народився майбутній Джек Паланс в США, але його батьки були вихідцями зі Львова та Тернопільщини.

Уолтер Джек Пеланс настільки пишається своїм українським корінням, що відмовився приймати звання Народного артиста Росії, запропоноване йому на Фестивалі російського мистецтва в Лос-Анджелесі у 2004-му, і підкреслив, що нічого спільного з Росією не має і є українцем. «Я – українець, а не росіянин. Буде краще, якщо я і мої друзі просто підемо з фестивалю», – сказав він.

Любомир Романків

Любомир Романків народився у Жовкві. Любомир – провідний науковець компанії IBM в галузі комп’ютерних технологій, співвинахідник (разом з Девідом Томпсоном) процесів створення тонкоплівкових індуктивних і магніторезистивних мікроголовок для запису інформації, що уможливили появу жорстких дисків і персональних комп’ютерів, автор і співавтор понад 65 патентів. Романків понад 70 років живе за кордоном, має канадське громадянство, але Україну називає найважливішою для себе країною. Як зізнається дослідник, кожну ніч він читає українську пресу і якщо новини погані, довго не може заснути.