Те, як ми живемо зараз, відрізняється від того, як жили люди кілька десятиліть тому. Носіння міні-спідниці або купальника в громадських місцях вважалося злочином. Багато заборон стосувалося саме жінок. Вони не мали тих же прав і свобод, що чоловіки. Але це не означає, що вони мирилися із цим.
Ми покажемо фото жінок-бунтівниць, які не побоялися кинути виклик суспільству:
1. Кетрін Світцер стала першою жінкою, яка пробігла Бостонський марафон (в 1967 році). Це сталося за 5 років до того, як жінкам дозволили брати в ньому участь. На цьому знімку організатор намагається відвести Кетрін.
2. Англійська супермодель Джин Шрімптон вдягла міні-плаття під час гонок в Мельбурні. Її вигляд викликав бурхливу реакцію громадськості в 1965 році.
3. Дві дівчини в міні, що йдуть по вулиці в Кейптауні, у 1965 році.
4. Мод Ваґнер — перша жінка-татуювальниця. Вона й собі набила татуювання (1907).
5. Школярки їдуть на велосипеді додому, щоб переодягнутися. Все тому, що в їхній школі заборонено носити обтягуючі брюки, бриджі та шорти (Західний Берлін, 1953).
6. Члени британського жіночого виборчого руху борються за право жінок голосувати (Лондон, 1906).
7. У 1966 році Ів Сен-Лоран одягнув жінок у смокінґ. Його моделям не дозволяли входити в ресторани в брючних костюмах. Таке вбрання сприймалося як провокація.
8. Аннет Келлерманн, професійна плавчиня, кіноактриса і письменниця, позує в купальнику. Її заарештовали та звинуватили в непристойній поведінці в 1907 році.
9. У США була спеціальна ліга фанатичних прихильників моралі. Вони боролися з тими, хто носив «непристойні» купальники. На цій фотографії актриса Ліла Лі в традиційному купальному костюмі 1920-х років.
10. Ця жінка заарештована за те, що одягла купальник, в якому було видно оголені ноги (Чикаґо, 1922).
11. Цю фотографію зробили в 1957 році, відразу після того, як Верховний суд США постановив, що розділяти школярів на білих і чорних незаконно. На знімку — Елізабет Екфорд. Вона була однією з перших афроамериканок, які пішли на уроки з білими дітьми.
12. Біллі Джин Кінґ була професійною тенісисткою, рекордсменкою за кількістю перемог на Вімблдонському турнірі. За її ініціативи створено Всесвітню жіночу тенісну асоціацію. Біллі завжди боролася за рівноправність жінок і чоловіків у спорті.
13. Хеді Ламарр була американської кіноактрисою і винахідницею. Вона розвіяла міф, що красиві жінки — дурні. Завдяки її винаходу у нас сьогодні є стільниковий зв’язок.