Четвер, 28 Листопада

Зеленський підписав закон про “історичне” підвищення податків

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський 28 листопада підписав прийнятий у жовтні парламентом закон про підвищення податків (законопроект 11416-д).

У жовтні закон підтримали в цілому депутати парламенту. Згодом парламент відхилив усі 13 постанов, якими намагалися заблокувати законопроєкт про підвищення податків.

Закон передбачає підвищення з дня набрання чинності законом ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників. При цьому для військовослужбовців і працівників ЗСУ, СБУ, СЗР, ГУР МО, Нацгвардії, прикордонників, УДО та ДССЗЗІ ставку залишили 1,5%.

Також він передбачає встановлення з 1 жовтня 2024 року військового збору для всіх ФОП 1, 2 і 4 груп у розмірі 10% від розміру мінімальної зарплати (тобто, 800 грн щомісяця).

Крім того, йдеться про ⁠встановлення з 1 жовтня 2024 року військового збору у розмірі 1% від доходу для всіх ФОП та юридичних осіб 3 групи єдиного податку.

Закон передбачає, зокрема:

  • запровадження авансових внесків для АЗС;
  • встановлення 25% податку від прибутку для небанківських фінансових установ;
  • помісячна звітність щодо ПДФО.

Законом передбачено встановлення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%. Додатково бюджет отримає 157,7 млн гривень у 2025 році.

Встановлена сплата щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним. Це дасть 4,3 млрд гривень у 2025 році.

Законом передбачено встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%. Це дасть 27 млрд гривень у 2025 році.

Для сільськогосподарських виробників збільшують мінімальне податкове зобов’язання. Мінімальна сума до сплати не може бути меншою за 700 гривень з гектара землі. Для земельних ділянок, де частка площі ріллі складає не менше 50%, – 1400 гривень з гектара.

Крім того, до складу оподатковуваного доходу за 2024 та 2025 роки не включається дохід у вигляді державної грошової допомоги (кешбеку), отриманий у рамках реалізації експериментального проєкту “Зроблено в Україні”.

Народний депутат Ярослав Железняк повідомляв, що на профільному комітеті Верховної Ради впровадження оподаткування для ФОПів перенесли з 1 жовтня на 1 січня 2025: «Тобто повністю відстояли, щоб прибрати з закону „заднє число“…ну окрім банків».

«Якщо рахувати, що кожен день без закону коштував 270+ млн грн для бюджету, то ось ці 44 дні затримки = -12 млрд грн для бюджету армії», — написав Железняк.