П’ятниця, 19 Серпня

Як заокруглюватимуть суми у чеку після зникнення 1, 2, 5 та 25 копійок?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Із 1 липня при оплаті товару чи послуги готівкою, загальну суму в чеку округлюватимуть за затвердженими правилами.

Національний банк України затвердив правила округлення суми готівкових розрахунків у чеку, які наберуть чинності з 1 липня 2018 роки, внаслідок після припинення додаткового карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. Про це інформує прес-служба НБУ.

Відповідно до постанови НБУ «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів», у випадку відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, у чеках заокруглюватимуть загальну суму за такими правилами:

  • сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
  • сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Водночас у Нацбанку запевняють, що не вилучатимуть наявні в обігу монети, однак й не карбуватимуть нових, що дасть змогу з часом повністю позбутися монет дрібних номіналів.

Нагадаємо, в Україні замінять банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень на монети. У НБУ показали, який вигляд матимуть оновлені монети. Планове оновлення національної валюти розпочали з 100-гривневої банкноти зразка 2014 року, яку ввели у обіг у березні 2015 року.

Share.