П’ятниця, 27 Грудня

Українська компанія перетворює деталі літаків на брутальні меблі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська компанія А83 перетворює на меблі деталі літаків. Крило, гвинти, турбіни, двері аварійного виходу, камери згоряння двигуна та ілюмінатори не потрапляють на звалище, а отримують друге життя. Історію бренду розповідає видання “Хмарочос”.

Початком став стіл

Історія компанії А83 розпочалася у 2018 році: тоді Андрій Сухін вирішив створити для себе стіл, який би втілював його характер і особистість.

«Більшість меблів, які нас оточують сьогодні, – це універсальні унісекс предмети, які можуть стояти в кабінеті, і в офісі, і в салоні краси. Вони різняться за формою чи кольором, але однакові за своєю суттю, – розповідає він. – Два роки тому мене дуже вразив стіл моїх друзів-ковалів, зроблений з масивного дуба: це була справжня чоловіча річ. І мені захотілося мати щось подібне».

Врешті, Андрій, інженер ракетно-космічних комплексів за освітою, вирішив передати характер та бажану маскулінність майбутнього столу саме через авіаційну тематику. Тому наступним кроком став пошук необхідних деталей.

«Я знайшов людину, яка викуповує літаки на металобрухт, і придбав двері аварійного виходу», – згадує засновник А83. Вони стали основою для першого предмету компанії – кавового столика.

Звідки назва?

За словами Андрія Сухіна, назва компанії А83 відсилає одразу до двох літаків.

«У Другу світову війну мій дідусь літав на Douglas A-20, звідси літера «А». Номер 83 – від McDonnell Douglas MD-83, першого літака, який я особисто розібрав», – розповідає він.

Як працює компанія?

Сьогодні Андрій співпрацює з авіакомпаніями та людьми, що купують літаки на металобрухт, по всій країні.

«Іноді я шукаю щось конкретне під замовлення, але багато елементів купую просто на склад про запас, – каже він. – Кожна з цих машин має свою унікальну історію. І коли я знаю, що через два тижні її перетоплять на метал, – хочу врятувати хоча б частину».

Ціни

Зараз компанія планує працювати над виходом на іноземний ринок. «Ми випереджаємо запит українського замовника, – розповідає Ольга Терефеєва. – Люди не завжди добре сприймають таке повторне використання, часто думають, що ці деталі десь вкрали чи знайшли на звалищі. А тому такі речі не можуть коштувати дорого».

Для прикладу, лампа А83 із камери згоряння двигуна коштує $2500, а стіл з частини крила – $5000. Водночас, Терефеєва зазначає, що у світі є кілька компаній, які займаються виготовлення подібних предметів, й такі ціни насправді – у нижній частині діапазону.

Більшість предметів виготовляють на замовлення за 3-4 тижні. У майстерні Андрія Сухіна працює п’ять людей, окремі спеціалісти працюють також з деревом, підсвіткою, годинниковими механізмами та іншими елементами.

Найкраще подібні речі виглядатимуть в сучасному інтер’єрі, індустріальному стилі (лофт), еклектиці та мінімалізмі, зазначає дизайнерка. Це може бути як приватна квартира, так і комерційний інтер’єр. Для прикладу, стіл з крила