На п’ятий місяць війни найсприятливіша ситуація щодо пошуку роботи склалася у Львові. За кількістю вакансій місто опинилося на другому місці, за кількістю резюме – на четвертому, ідеться в матеріалі The Page.
За даними порталу robota.ua, на сьогодні у Львові зафіксовано у півтора рази більше вакансій, ніж резюме – 3 тисячі вакансій проти 2 тисяч резюме. Для порівняння: у Києві 8 тисяч вакансій та 24 тисяч резюме.
Ринок праці: у чому особливість Львова
Львів разом із Києвом зосередили понад половину вакансій країни. У Києві відсоток вакантності становить 36%, у Львові – 15%. Третє та четверте місце посіли Дніпро та Одеса — 8% та 5% відповідно.
На відміну від інших міст України, де ринок праці належить роботодавцю та здобувачам необхідно занижувати планку, якщо необхідно швидко знайти роботу, у Львові навпаки – найсприятливіша ситуація для тих, хто перебуває у пошуку роботи. Це означає, що претендент може знайти роботу найшвидше.
Специфіка Львова полягає в тому, що до міста мігрувало найбільше внутрішніх переселенців, унаслідок чого зросло споживання товарів та послуг. А зростання товарообігу призвело до зростання попиту на професії зі сфери послуг”, пояснив The Page аналітик robota.ua Іван Ромашов.
«Львів також є транспортним хабом при доставці вантажів з/в Україну. А до війни Львів був одним із центрів ІТ сектору України, а під час війни сюди релокувалось багато ІТ компаній і Львів ще більше інтегрувався до ІТ сектору (багато вакансій ІТ/Іт аутсорсу) та обслуговуючих ІТ секторів)», — уточнив Ромашов.
ТОП-5 сфер з вакантності
- продуктовий ритейл,
- ХоРеКа,
- салон краси,
- перевезення вантажів,
- аутсорсинг.
ТОП-5 популярних вакансій (зарплати на 11.07.22)
- продавець консультант — середня зарплата 10 307 грн,
- водій – 23 606 грн,
- оператор кол-центру – 12 164 грн,
- фахівці у сфері інтернет маркетингу – 15 811 грн,
- офіціанти / бармени / хостес — 10552 грн.