Львівська кондитерська фабрика Світоч в 2017 році збільшила експорт вдвічі в порівнянні з 2016 роком – до 1,3 тисячі тонн продукції.
Про це повідомив начальник виробництва Ігор Савка, передає Delo.ua.
За його словами, компанія має намір нарощувати експорт, зокрема, в 2018 році Nestle запланувала збільшити для цих цілей виробництво шоколадних батончиків Lion на 20%.
Савка вказав, що найбільший обсяг шоколадних батончиків експортується до Бразилії.
“Минулого року в Бразилію було поставлено 400 тонн Lion”, – уточнив Савка.
У свою чергу директор з корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю Nestlе в Україні Володимир Співак додав, що основним імпортером продукції “Світоча” є Угорщина, а також Польща, Німеччина.
Савка також повідомив, що на 2018 рік підприємство планує інвестиції в розмірі 95 млн грн в порівнянні з 31 млн грн в минулому році і 149 млн грн в 2016 році.
Довідка:
Nestlе належить 96,96% акцій кондфабрики “Світоч”. Група компаній Nestlе в Україні також об’єднує ТОВ “Нестле Україна”, ПрАТ “Волиньхолдинг” (ТМ “Торчин”), ТОВ “Техноком” (ТМ “Мівіна”).
“Світоч” в 2017 році наростив виручку на 1,2% – до 2,3 млрд грн, однак його чистий прибуток скоротився майже в 2,2 рази – до 109,08 млн грн.
Підприємство в минулому році в грошовому вираженні збільшило реалізацію борошняних кондитерських виробів на 21,3% – до 464,67 млн грн, шоколадних – на 7,2%, до 620,99 млн грн, але скоротило продажу кави на 7,4% – до 1,215 млрд грн.
Наприкінці минулого року Рropozitsiya.com відвідала львівське виробництво та поспілкувалася з директором фабрики Ярославом Гузеєм.
“Випускаємо 110 видів продукції: цукерки, плитки, батончики, вафлі, а також каву. Найбільшим попитом у споживачів нині користуються наші вафлі «Артек» (за зміну може вироблятися до 10 т), також у фаворі українців кава Nescafe, зокрема «3 в 1». У Львові ми фасуємо всю каву Nescafe у м’якій упаковці, що продається на українському ринку”, – розповів директор фабрики.
На ринку солодощів в Україні ТМ «Світоч» займає друге місце, в західній Україні – перше.
Практика Nestlé на локальних ринках наступна: 70% сировини – з місцевих джерел. Тож борошно, цукор, цукрову пудру, сухе молоко, кондитерські жири купуємо на українському ринку, де ці продукти вже добре навчилися робити.
“За Львовом в селі Малехові маємо великий сучасний логістичний центр, куди спрямовується сировина і готова продукція. Там працює потужна лабораторія – одна з найкращих в Україні та Східній Європі. Вся сировина проходить багаторівневий контроль: від зовнішнього огляду до бактеріологічного аналізу. Для відбору постачальників наприкінці року проводимо конкурс. По кожному постачальнику проводиться аудит від Nestlé: перевіряються сертифікати, технології, відбувається огляд виробництва. Був випадок під час перевірки: у цехах все блистить, все гарно, а потім помітили драбину на дах… а там стоїть бак чорний, покритий іржею, і з того баку вода постачається на виробництво. Такому постачальнику відмовили, бо невиконано необхідні умови зберігання води”.