Завдяки розміщенню на депозитах тимчасово вільних коштів, місто заробляє та інвестує ці кошти в інфраструктуру. Станом на 1 лютого 2018 року на депозитному рахунку в філії АТ «Укргазбанк» у м. Львові знаходилось 354,94 млн грн. Ці кошти мають своє цільове призначення і будуть використовуватись на різні інфраструктурні проекти, які передбачені бюджетом розвитку м. Львова на 2018 рік. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
Львівська міська рада і львівські комунальні підприємства мають хорошу фінансово-економічну співпрацю з міжнародними інституціями, адже місто завжди вчасно виконує свої фінансові зобов’язання. Така співпраця налагоджена з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Північно-екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та грантовою структурою Е5Р.
«Львівська міська рада має гарну співпрацю з різними фінансовими установами – і європейським, і світовими. Багато наших інфраструктурних проектів підтримує ЄБРР, НЕФКО, ЄІБ. Така довіра до міста Львова є тому, що ми завжди вчасно виконуємо свої зобов’язання. Для нас така співпраця вигідна ще й тим, що маємо змогу залучати чималі грантові кошти, які не потрібно повертати», – розповіла Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку ЛМР.
Нагадаємо, Міжнародна рейтингова компанія Fitch Ratings присвоїла місту Львову Довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній та місцевій валюті на рівні В-, прогноз стабільний. Рейтинг міста обмежений рейтингом України, отже, при покращенні показника для всієї країни, рейтинг міста автоматично зросте.
Торік завдяки коштам, покладеним на депозитний рахунок, місто отримало додатково 70 млн. грн. Кошти, які були покладені на депозит – це тимчасово вільні кошти, допоки не здані об’єкти, на які вони виділені.
«На сьогодні на депозитному рахунку в Укргазбанку, який офіційно виграв конкурс, є 354,94 млн. грн. Наголошую, це гроші не вільні, а тимчасово вільні. Ці кошти уже розподілені і розписані, вони мають своє цільове призначення. Просто об’єкти, на які вони виділені, ще не здані. Щоб вони просто не залишалися без діла на рахунках, ми їх задіюємо в депозит і заробляємо на цьому. Торік ми заробили в такий спосіб 70 млн. грн. Як тільки об’єкти будуть здані, ми забираємо з депозиту кошти і розраховуємося з виконавцем», – розповів Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики ЛМР.
Станом на 1 січня 2018 року боргові зобов’язання бюджету міста Львова становлять 80 тис. євро.
Ознайомитись з бюджетом міста Львова на 2018 рік можна тут.