П’ятниця, 1 Листопада

Незабаром розпочнеться реконструкція вулиць Мазепи і Грінченка, яка має завершитись до другої половини 2026

Незабаром у межах проєкту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України» розпочнеться реконструкція вулиць Б.Грінченка та Гетьмана І.Мазепи довжиною 2,7 км, яка має завершитись до другої половини 2026 року. Загалом проєкт оцінюється в 13,5 млн євро. Європейським інвестиційним банком буде співфінансовано 9,8 млн євро, решту коштів виділить місто.

«Підтримка Європейського Союзу дозволяє нам відновлювати і втілювати реальні зміни на наших вулицях, перетворюючи ідеї на конкретні плани та результати. Ми працюємо разом над створенням безпеки для кожного учасника дорожнього руху. Коли йдеться про безпеку на дорогах, ми усвідомлюємо, що за кожною одиницею у статистиці стоять життя українок та українців», – зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Серед учасників проєкту, які прагнуть вдосконалити свою дорожню інфраструктуру – Львів. Місто не тільки прихистило велику кількість внутрішньо переміщених осіб з початку повномасштабного вторгнення, а й продовжує постійно приймати туристів з усієї України та з-за кордону.

«Ми працюємо над тим, щоб Львів гармонійно поєднував сучасну, зручну та інклюзивну інфраструктуру й багату історичну спадщину. На меті модернізувати інфраструктуру, яка не оновлювалася з 60-70-х років. З того часу багато змінилося: кількість транспорту, населення району, вимоги до безпеки тощо. Ці вулиці є продовженням головних артерій нашого міста, які з’єднують житлові райони з великою кількістю об’єктів соціальної інфраструктури, серед яких найбільший комплекс лікарень у західній частині України», – розказав Андрій Павлів, начальник управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради.

Вулиці Б.Грінченка та Гетьмана І.Мазепи мають велике соціальне та економічне значення, а отже значне транспортне навантаження та потік людей, які тільки зростатимуть. Це – магістраль районного значення, не тільки через відсутність цільної об’їзної траси. Поруч знаходяться заклади освіти всіх рівнів, десятки магазинів, ринок, парки, торговий центр, а також комплекс лікарень. Серед останніх: лікарня Святого Пантелеймона, дитяча лікарня Святого Миколая та Національний реабілітаційний центр «Незламні», де лікуються дорослі, діти, а також військові з усієї України.

Проєкт передбачає повну реконструкцію проїжджої частини із заміною дорожнього покриття. Для зменшення заторів та оптимізації транспортної мережі, передбачено облаштування додаткових поворотних смуг на перехрестях, зокрема на тих, що ведуть до прилеглих лікарень.

На перетині вулиць Гетьмана І.Мазепи та Замарстинівської буде організовано перехрестя з круговим рухом. Це рішення було зумовлено ефективністю такого типу зв’язку при з’єднанні однакових за інтенсивністю потоків руху з різних напрямків. Кільце сприятиме заспокоєнню жвавого руху.

У межах реконструкції також передбачається встановлення нових дорожніх знаків на семи основних перехрестях та світлофори для регулювання раніше нерегульованих ділянок.

Інноваційним рішенням стане встановлення смуг громадського транспорту посередині проїжджої частини, якими послуговуватимуться зокрема і карети швидкої допомоги. Це забезпечить прямий рух без змін траєкторій, що особливо важливо для швидких, адже кожна секунда рятує життя. Крім того, зменшаться затримки на маршрутах громадського транспорту оскільки відпаде необхідність заїжджати на зупинкові майданчики у вигляді “кишень”. Важливість пов’язана також зі збільшенням маршрутів громадського транспорту через вулиці Гетьмана І.Мазепи та Б.Грінченка. Так, з 2017 року кількість автобусних маршрутів через ці вулиці зросла з шести до одинадцяти.

Для того, щоб полегшити пошук місць для паркування для водіїв, проєктом передбачається облаштування місць для паркування в кишенях, та впорядкування існуючих майданчиків вздовж проїжджої частини. Варто зауважити, що влаштування смуг громадського транспорту праворуч та ліворуч від осі вулиці унеможливить виникнення конфліктних ситуацій громадського та приватного транспорту при заїзді чи виїзді з місця для паркування.

Оптимізувати рух транспорту було одним із завдань проєкту, однак експерти ставили за мету саме створення комфортного та інклюзивного середовища для всіх учасників дорожнього руху. Тож реконструкція цих вулиць перетворить раніше орієнтовані виключно на водіїв простори на комфортні та безпечні зони також і для пішоходів та велосипедистів.

Тротуари вздовж вулиць будуть замінені та модернізовані. В процесі проєктування використовувались супутникові знімки та досліджувалась ділянка проєктування, щоб забезпечити всі важливі пішохідні зв’язки по зручних траєкторіях для руху пішоходів.

Для комфортного пересування в темний час доби буде замінено вуличне освітлення. При гарній видимості у водіїв більше шансів розпізнати розмітку, дорожні знаки та об’єкти, що знаходяться на проїжджій частині, а отже, безпечно для себе та оточуючи дістатись пункту призначення. Пішоходи також отримують значну користь від хорошого вуличного освітлення.

Важливим компонентом проєкту є озеленення території. В плані реконструкції було максимально збережено існуючі зелені зони, а також окремо створено нові громадські місця для відпочинку.

Проєкт також не оминає потреби у створенні комфортного та безпечного простору для велосипедистів, що має заохотити більше львів’ян користуватися велосипедним транспортом. Під час реконструкції вулиць Б.Грінченка та Гетьмана І.Мазепи передбачено облаштування велосмуг та спеціальних переїздів для велосипедистів, а також встановлення світлофорів.

Реконструкція значно покращить доступність мікрорайону, оскільки створить безпечне сполучення як вздовж, так і впоперек вулиць, що особливо важливо для вразливих категорій: пацієнтів лікарень, дітей, людей старшого віку тощо.

Першими кроками до таких змін стане оновлення водопроводу, каналізації, системи центрального опалення та газопостачання, що позитивно вплине на якість життя мешканців району. Це також запобігатиме повторному проведенню земляних та будівельних робіт на цій ділянці, що часто трапляється, коли постачальники послуг працюють несинхронно.