Серед релокованих компаній переважають підприємства харчової, меблевої, хімічної промисловості, деревообробки та машинобудування. Про це повідомили у відділі інвестиційної політики Львівської ОВА.
Зазначається, що підприємствам надають допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території, пошуку виробничих приміщень і розселенні працівників. Наразі із зони бойових дій на терени Львівської області вже перемістили 57 підприємств.
Зауважимо, програмою релокації може скористатися будь-який бізнес, що перебуває в зоні ризику через бойові дії. Йдеться не лише про великі виробництва, але й про малі підприємства.
Завданням бізнесу сьогодні – максимально ефективно функціонувати для забезпечення потреб держави та громадян, для підтримки та розвитку економіки, незважаючи на обставини.
Керівник відділу залучення інвестицій ЛОВА Орест Фільц на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що вже скоро також запрацює майданчик для пропозицій допомоги від діючого бізнесу Львівщини.
“Спільно з середовищами European Business Association, West Ukrainian Business Club та Львівською торгово-промисловою палатою працюємо пліч-о-пліч над супроводом релокованих підприємств“, — йдеться в його дописі.
У Львівській області напрацювали програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Мова йде про додаткову фінансову допомогу для підприємств, що переїхали на Львівщину.
Програма розрахована на три основні завдання:
- Надання безповоротної фінансової допомоги виробничим підприємствам, які перемістились у Львівську область Такий бізнес може отримати 100 тисяч гривень. Додатково підприємство може отримати ще 100 тисяч гривень, якщо створить не менше ніж 20 нових робочих місць.
- Надання ваучерної підтримки мікро та малим підприємствам на маркетингові послуги або сертифікацію продукції Це завдання більше стосується експортерів. Передбачено надання не більше ніж 50 тисяч гривень на маркетинговий ваучер, не більше ніж 80 тисяч гривень – на ваучер для сертифікації.
- Безповоротна фінансова допомога на закупівлю обладнання у галузі легкої та харчової промисловості, для машинобудівних підприємств Бізнес може отримати 500 тисяч гривень, якщо створить не менше ніж 5 робочих місць.
Голова ОВА зауважив, що в рамках програми допоможуть фінансово мінімум 250 підприємствам. Це дозволить додатково створити 2,5 тисячі робочих місць.