На засіданні виконавчого комітету Львівської міськради 15 травня повідомили про надання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію ПП «Перлина Львова» незавершеного будівництва, інформує Tvoemisto.tv.
Йдеться про реконструкцію з розширенням за рахунок надбудови та пристосування під готель на пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3 – пл. Звенигородській, 4. Там є незавершене будівництво з достатньо дисгармонійним об’ємом. Будинок буде 3-поверховим із мансардою.
«Об’єкт, який виступає, фактично планують забрати і зробити приміщення, яке буде йти по фронту сусіднього суміжного з об’єктом готелю», – пояснив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
За його словами, фасад будівлі досить стриманий, без жодних виступаючих елементів. Параметри і висотність будівництва узгоджені з історико-архітектурним опорним планом.
До слова, площа Князя Ярослава Осмомисла розташована у Галицькому районі Львова, у північній частині історичного центру міста і належить до світової спадщини ЮНЕСКО як частина об’єкта «Ансамбль історичного центру Львова».
Згідно з аналітичною платформою YouControl, йдеться про приватне підприємство «Перлина Львів», яке зареєстрували у 1997 році. Керівником та засновником компанії є Володимир Синорацький. Проте юридична адреса компанії – пл. Звенигородська, 4. По сусідству, на Ярослава Осмомисла, 3, базується ще одна компанія з ідентичною назвою ТзОВ «Перлина Львів», яка, зі свого боку, належить Котюку Борису та Галині Брезіцькій. Вона входить до групи родини забудовників Брезіцьких.
У вересні 2020 року компанія фігурувала у скандалі із будівництвом у кафе поблизу «Добробуту». Ця ж компанія зводила ще одну будівлю на площі Ярослава Осмомисла, 3а. Там також планували кафе-бар. У міській раді запевняли, що жодних містобудівних норм і обмежень на неї не видавали. У жовтні 2020 року Галицький районний суд зупинив ці будівельні роботи.
У листопаді 2022 року ПП «Перлина Львова» відмовили у будівництві, але тоді із пристосуванням будівлі під кафе-бар. Рішення щодо заборони ухвалили згідно з невідповідністю намірів забудови і вимогам містобудівної документації. Пізніше, у березні 2024 року, у ЛМР теж відмовили, адже була невідповідність висотності із історико-архітектурним опорним планом.