Неділя, 24 Листопада

У Львові з’явився Центр архітектури, дизайну та урбаністики

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Центр відкрили 23 жовтня, він знаходиться в приміщенні колишньої Порохової вежі на вул. Підвальній, 4, повідомляє прес-служба ЛОДА.

У Центрі зараз експонується виставка “Мetropolis. Минулі утопії майбутнього”. Куратор виставки – Павло Гудімов спільно з арт-центром “Я Галерея”.

Основна тема виставки – погляди візіонерів минулого на майбутнє у площині архітектури, винаходів, кіно, ілюстрації та фантазій. Окремим розділом виставки є проекти, присвячені повоєнній реконструкції Хрещатика і Києва загалом.

Відвідати виставку можна з 12:00 до 18:30 щодня, крім понеділків, до 20 січня 2019 року.

Центр архітектури, дизайну та урбаністики розмістили у Пороховій вежі.

© loda.gov.ua

“Наша виставка стане першим кроком на шляху до перетворення львівського Будинку архітектора у повноцінну інституцію – Центр архітектури, дизайну та урбаністики “Порохова Вежа”. Цей рік ми витратили на пошуки різних організаційних та програмних форм. Значною частиною нашої діяльності будуть міжнародні виставки та програми”, – зазначив під час презентації голова Львівської обласної організації Національної Спілки архітекторів України.

© loda.gov.ua

Проект підтримано грантовою програмою Українського культурного фонду.

© loda.gov.ua

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Додамо, що Центр розмістився в Пороховій вежі. Приміщення перебуває у власності обласної ради, але передане на безстрокову та безоплатну оренду Спілці архітекторів. У середині минулого століття спілка за власний кошт відреставрувала будівлю, де потім з 1956-го року розташовувався Будинок архітекторів.