Неділя, 24 Листопада

Невідоме місце у Львові: казковий будиночок у дендропарку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Осінь – пора приємних прогулянок. Сьогодні ми поговоримо та прогуляємось до вулиці Кобилянської, 1. Тут вас чекатиме несподіванка – дендрарій Ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України.

У 1881 році на ділянці, де першочергово був костел та кладовище, за проектом архітектора Бруно Бауера звели будівлю, куди з вулиці Святого Миколая (сучасна вулиця Грушевського) перенесли Крайову школу лісового господарства, саме при ній був заснований цей дендропарк. Тепер (2009) тут розташована кафедра Садово-паркової архітектури та екології Лісотехнічного університету з прилеглим до неї дендропарком.

Алея, що веде від входу на територію будинку з вул. Кобилянської

На даний час флора дерев і чагарників дендрарію нараховує 121 таксон. За систематичним складом вони належать до 34 родин та 79 родів. Серед них найцікавішими є Pterocarya fraxinifolia (Lam. Ex Poir.) Spach, Hamamelis virginiana L., Cercidiphyllum japonicum Siebold & Zucc., Phellodendron amurense Rupr., Carya ovata (Mill.) K. Koch та C. laciniosa (F. Michx.) G. Don, Gymnocladus dioicus (L.) K. Koch, Quercus cerris L., Q. macrocarpa Michx., Q. imbricaria Michx., Q. petraea (Matt.) Liebl. та його ложкоподібна відміна Q. petraea ‘Cucullata’.

У глибині дендрарію, площа якого 0,81 га, є оригінальний дерев’яний будиночок Музею лісової фауни.

Фото: Назарій Пархомик / lvivcenter.org

Сама ж будівля Крайової школи лісового господарства, спроектована відомим архітектором Бруно Бауером. Будинок зведений в стилі модерну. Першим директором школи став Генрик Стшелецький, рисунок і скульптуру викладав Леонард Марконі. За часів Польської республіки у будинку розташовувалася Державна ботанічна рільнича станція, у XXI столітті тут працює кафедра ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету України.

Фрагмент тильного фасаду будівлі Крайової школи з прибудованою дерев’яною галереєю. Фото: Назарій Пархомик / lvivcenter.org

Фрагмент головного фасаду. Фото: Назарій Пархомик / lvivcenter.org

Якщо побродити територією парку, то можна знайти не лише сотню цікавих рослин, але й унікальні споруди.

Господарський будинок фахверкової конструкції в південній частині парку. Фото: Назарій Пархомик / lvivcenter.org

Сучасну назву вулиця отримала у 1946 році, на честь української письменниці Ольги Кобилянської.