Понеділок, 6 Січня

На Дорошенка розпочали реставрацію 100-літнього необарокового палацу-будинку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На рівні четвертого поверху почали реставрувати шість алегоричних скульптур авторства львівського скульптора Петра Війтовича. Це фактично продовження реставраційних робіт, які розпочали торік. Про це повідомила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Ліля Онищенко.

«Починаємо роботи на фасаді будинку на вулиці Дорошенка,19, що є пам’яткою архітектури місцевого значення. Привіт крізь століття від Петра Війтовича, славного львівського скульптора, котрий експериментував з тогочасними матеріалами – армований бетон, романцемент. Тепер бачимо що вистояло краще. І авторський підпис.», – повідомила чиновниця.

Скульптури перед початком реставраційних робіт

Будівлю прикрашають скульптури Петра Війтовича — алегоричні зображення «Війни», «Миру», «Науки», «Мистецтва», «Праці» і «Торгівлі».

Колаж із фотографії фотографа Сергія Криниці

Реставрацію фасаду почали у 2019-му році. Вартість робіт становить 2,9 млн. грн. Тендер на виконання робіт виграла київська фірма ТзОВ «Україна-Реставрація».

Там працює випускник НУ «Львівська політехніка» Андрій Федоришин, який керує роботами з реставрації скульптур.

Роботи з реставрації фасаду будинку на вул. Дорошенка, 19 триватимуть протягом 2019−2021 років. За цей період буде проведено реставрацію цоколю, гладкої та рустованої поверхні стіни головного фасаду, пошкоджених та відновлення втрачених декоративних елементів фасаду (тяг, карнизів, фронтонів, атика, кронштейнів, маскаронів, розети), скульптур та балконів.

Історична довідка

Будинок на вулиці Дорошенка, 19 збудували у 1909 році за проектом архітектора Володимира Підгородецького для банкіра Едварда Ландау на місці триповерхової кам’яниці, зведеної у 1888 році, а потім розібраної під нове будівництво.

Житлова споруда з камерним внутрішнім подвір’ям зведена у стилі пізній історизм (необароко). Фасад із багатим ліпним оздобленням, почленований потужними коринфськими півколонами над балконною балюстрадою.

Колаж із фотографії фотографа Сергія Криниці

Тут містилися різні офіси та крамниці. Зокрема, магазин горілок і лікерів Моха, чию традицію продовжує гуртовня на подвір’ї. В будинку розташувались три адвокатські контори. Взагалі вулиця Дорошенка була вулицею адвокатів. На ній мали свої офіси близько 50 правників, у переважній більшості гебреїв.

Була у цьому домі і друкарня, в якій до 1960 р. друкували газету “Львівський Залізничник” та багатотиражки львівських підприємств.