П’ятниця, 4 Липня

Середня зарплата у Львові піднялася до 25,5 тисяч гривень

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

ьвівська область утримує статус найконкурентнішого регіону України для роботодавців робітничих професій.

Підвищений попит на персонал, в тому числі зі сторони іноземних інвесторів, та обмежена пропозиція кадрів призводять до поступового зростання зарплат в регіоні. Про це свідчать дані Аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal, які базуються на офіційних джерелах інформації та індивідуальному аналізі ринку праці в регіоні, пише 032.ua.

За офіційною інформацією Львівського обласного центру зайнятості (ЛОЦЗ), за підсумками березня 2025 року середня заробітна плата у Львівській області зросла на 5,5 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, у Львові, за даними порталу Work.ua, вона становила 22 005 грн. Тоді як у середньому по країні цей показник, за даними Пенсійного фонду України, складав 19 430 грн.

За травень 2025 року офіційні дані ЛОЦЗ для Львівської області поки що не оприлюднені. Проте інтернет-портали працевлаштування вже дають орієнтир по Львову. Так, за даними Work.ua, у травні цього року середня зарплата у місті становила 25 500, що на понад 20% більше, ніж у травні 2024 року.

«Такий темп росту заробітних плат — один із найвищих в Україні й безпосередньо пов’язаний із конкуренцією за робочу силу. Це вже відчувають і іноземні інвестори», — пояснює Юрій Григоренко, директор Аналітичного центру Gremi Personal.

Станом на 1 червня 2025 року в регіоні налічувалося 11 967 вакансій проти лише 5 437 безробітних, тобто — у 2,2 рази більше оголошень, ніж претендентів. Особливо відчутний брак, у 3,5 рази, на посадах обслуговування та експлуатації технологічного устаткування (оператори виробничих ліній, водії-навантажувачі тощо).

Але, за даними Аналітичного центру Gremi Personal, навіть у таких відносно «менш дефіцитних» категоріях, як оператори технічного обслуговування чи інженери виробництва, вакансій набагато більше, ніж фахівців. І це, попри залучення в регіон внутрішньо переміщених осіб. Дефіцит кадрів та відносно високі зарплати можуть створювати проблеми для вітчизняних та іноземних інвесторів, які намагаються розвивати бізнес, в першу чергу, саме в західних регіонах України.

Так, за даними Мінекономіки, на сьогодні у Львівській області створені або будуються щонайменше 19 індустріальних парків. Крім того, останніми місяцями до регіону заходять чи планують розширювати виробництва польські меблеві концерни, німецькі й австрійські виробники автокомпонентів, американські технологічні компанії, логістичні оператори з ЄС тощо.

Серед ключових заявлених інвестицій: €280 млн від ірландської Kingspan Group та €14 млн від австрійської компанії Kreisel, яка належить до концерну Fixit Gruppe, у виробництва будівельних матеріалів, $30 млн від Philip Morris International у тютюнову фабрику та ін.

«Однак усі інвестиційні проєкти потенційно стикаються з двома взаємопов’язаними бар’єрами: гострою нестачею кваліфікованих працівників і дефіцитом доступного житла для новоприбулих», — підкреслює Юрій Григоренко.

У Аналітичному центрі вважають, що вирішити ситуацію, яка склалася, допомогла б Державна програма стимулів для залучення працівників з інших регіонів України та повернення українських біженців. Програма мала б включати компенсацію на проживання, освітні гранти та розвиток соціальної інфраструктури в індустріальних парках.