Цього року гідравлічні випробування теплових мереж стартують 28 квітня. До 5 травня триватимуть безпосередньо гідравлічні випробування мереж, після чого до 2 червня фахівці розпочнуть усувати виявлені недоліки. Про це розповів директор ЛМКП “Львівтеплоенерго” Олександр Одинець, передає Гал-інфо.
“Цього року ми, в принципі як і кожного року, після Великодніх свят розпочинаємо таку не зовсім улюблену мешканцями міста процедуру – гідравлічні випробування теплових мереж і ремонтну кампанію. Ми проводимо це з метою належної підготовки до опального сезону, для того, щоб взимку у нас не було проблем з проривами на мережах, не було проблем з технологічним обладнанням, і ми взимку не відключали споживачів від тепла”, – пояснив Олександр Одинець.
Як додав пан Олександр, цьогорічну зиму вдалось пройти спокійно: дрібні аварійні ситуації не впливали на подачу тепла споживачам.
Гідравлічні випробування проводяться щороку у всіх містах України. Випробування проводять шляхом подачі підвищеного тиску води в мережі. Якщо стається витік, то їх виявляють і намагаються оперативно ліквідувати за допомогою заміни пошкоджених ділянок мережі. Як пояснив Олександр Одинець, окрім цього, відбувається, так звана, нульова зупинка теплоцентралей, тобто зупинка насосного обладнання і регламентні роботи з його ремонту і запуску.
Гідравлічні випробування зумовлять відключення гарячого водопостачання споживачів у житлових масивах Сихівського, Франківського та Личаківського районів. Як розповів директор “Львівтеплоенерго” йдеться про 763 житлових будинки, які під’єднані до ТЕЦ-1, а також 256 житлових будинків, які під’єднані до ТЦ “Північна”.
“По ТЕЦ-1, ті 763 будинки, які є частиною Личаківського району, такі бойлерні як Шафарика, Дністерська, Лисинецька, будуть перемкнуті на котельню “Китайська”, і там відновлення гарячого водопостачання споживачам відбудеться раніше. Я сподіваюся, це буде в рамках двох тижнів”, – додав Олександр Одинець.
Окрім цього, у місті функціонують районні котельні, зокрема у Залізничному, Шевченківському, Галицькому і Личаківському районах. Графіки гідравлічних випробувань у цих районах будуть окремо розміщувати на сайті, аби повідомляти споживачів заздалегідь.
“Деякі споживачі не будуть мати гарячої води, на жаль, наприклад, три тижні, а деякі, може, не будуть мати гарячої води п’ять днів, залежно від масштабів робіт і виявлених недоліків”, – пояснив пан Олександр.





Загалом план ремонтних робіт розрахований до 2 червня, проте як наголошують в “Львівтеплоенерго”, фахівці намагатимуться завершити їх раніше.
“Сподіваємось, що якомога менше буде проривів і якомога швидше нам вдасться їх ліквідувати. І паралельно, звичайно, ми робимо багато запланованих робіт із замін мереж, тож будемо намагатися зробити їх у цей період зупинки на гідравліку. Адже мережі міняти потрібно. Ми хочемо цього року замінити більше, ніж минулого року, і з кожним роком темпи нарощувати. Це потрібно, аби ми прийшли до того, щоб гідравлічні випробування ми проводили тиждень часу. Це наша мета. Але для того треба постійно міняти багато мереж. А змінювати мережі й одночасно здійснювати гаряче водопостачання, на жаль, не виходить”, – зазначив Олександр Одинець.
Станом на зараз, “Львівтеплоенерго” замінило близько 40% мереж. Проте аби через кілька років вийти на нормальні параметри функціонування, потрібно замінити близько 20 км тепломереж. І якщо минулого року замінити вдалось 10 км, то вже цьогоріч планується зробити більше, ніж 10 км, додав директор “Львівтеплоенерго”.