Субота, 26 Квітня

Гарячої води не буде місяць: 28 квітня у Львові стартують гідравлічні випробування

Цього року гідравлічні випробування теплових мереж стартують 28 квітня. До 5 травня триватимуть безпосередньо гідравлічні випробування мереж, після чого до 2 червня фахівці розпочнуть усувати виявлені недоліки. Про це розповів директор ЛМКП “Львівтеплоенерго” Олександр Одинець, передає Гал-інфо.

“Цього року ми, в принципі як і кожного року, після Великодніх свят розпочинаємо таку не зовсім улюблену мешканцями міста процедуру – гідравлічні випробування теплових мереж і ремонтну кампанію. Ми проводимо це з метою належної підготовки до опального сезону, для того, щоб взимку у нас не було проблем з проривами на мережах, не було проблем з технологічним обладнанням, і ми взимку не відключали споживачів від тепла”, – пояснив Олександр Одинець.

Як додав пан Олександр, цьогорічну зиму вдалось пройти спокійно: дрібні аварійні ситуації не впливали на подачу тепла споживачам.

Гідравлічні випробування проводяться щороку у всіх містах України. Випробування проводять шляхом подачі підвищеного тиску води в мережі. Якщо стається витік, то їх виявляють і намагаються оперативно ліквідувати за допомогою заміни пошкоджених ділянок мережі. Як пояснив Олександр Одинець, окрім цього, відбувається, так звана, нульова зупинка теплоцентралей, тобто зупинка насосного обладнання і регламентні роботи з його ремонту і запуску.

Гідравлічні випробування зумовлять відключення гарячого водопостачання споживачів у житлових масивах Сихівського, Франківського та Личаківського районів. Як розповів директор “Львівтеплоенерго” йдеться про 763 житлових будинки, які під’єднані до ТЕЦ-1, а також 256 житлових будинків, які під’єднані до ТЦ “Північна”.

“По ТЕЦ-1, ті 763 будинки, які є частиною Личаківського району, такі бойлерні як Шафарика, Дністерська, Лисинецька, будуть перемкнуті на котельню “Китайська”, і там відновлення гарячого водопостачання споживачам відбудеться раніше. Я сподіваюся, це буде в рамках двох тижнів”, – додав Олександр Одинець.

Окрім цього, у місті функціонують районні котельні, зокрема у Залізничному, Шевченківському, Галицькому і Личаківському районах. Графіки гідравлічних випробувань у цих районах будуть окремо розміщувати на сайті, аби повідомляти споживачів заздалегідь.

“Деякі споживачі не будуть мати гарячої води, на жаль, наприклад, три тижні, а деякі, може, не будуть мати гарячої води п’ять днів, залежно від масштабів робіт і виявлених недоліків”, – пояснив пан Олександр.

❗️ Відтак, відповідно до запланованого графіку гідравліки з 28 квітня буде призупинено гаряче водопостачання до будинків, які отримують гарячу воду від ТЕЦ-1, ТЦ «Північна».
Зокрема, подачу гарячої води від ТЕЦ-1 (І-й, ІІ-й, ІІІ-й тепловивід) призупинять до:
– Сихівського житлового масиву (просп. Червоної Калини, вул. Морозна, Сихівська, Зубрівська, Монастирського, Довженка, Хуторівка, Чукаріна, Хоткевича, Полуботка, Кавалерідзе, Антоненка-Давидовича, Коломийська, Кос-Анатольського, Трильовського, Вернадського, Антонича, Драгана, Скрипника, Освицька та прилеглі до них вулиці);
– вул. Стрийська, Боднарська, Скорини, Гашека, Лазаренка, Сахарова, Куликівська, Єфремова, Героїв Майдану, Лукаша, Моршинська, Кастелівка, Вітовського, Наукова, Володимира Великого та прилеглі до них вулиці (Рубчака, Тролейбусна, Княгині Ольги, Симоненка, Пулюя, Бойчука, Кульпарківська та інші);
– вул. Шафарика, Дж. Вашингтона, Пасічна, Лисеницька, Китайська, Ярошинської, Дністерська, Раковського, Липова Алея, Зелена та прилеглі до них вулиці.
– мікрорайону “Новий Львів” (вул. Чмоли, Тернопільська, Ярославенка, Мишуги, Тиверська, Панаса Мирного, Запорізька, Героїв Крут, Литовська, Литвиненка, Угорська, Навроцького, Віденська, Кам’янецька, Енергетична, Карманського та прилеглі до них вулиці).
❗️ Також призупиняють подачу гарячої води від ТЦ «Північна» – до:
– Шевченківського району Львова (вул. Грінченка, Чигиринська, Мідна, Богдана Хмельницького, Мазепи, Миколайчука, Щурата, Дж. Леннона, Плугова, Студинського, Хвильового, Лінкольна, Тичини, Льняна, Інструментальна, Замарстинівська, Панча, Варшавська, Юрія Липи, просп. Чорновола, Під Голоском, Плужника, Масарика, Окуневського, Кошиця, Сосюри, Липинського, Джерельна, Сорочинська та прилеглі до них вулиці).
Подачу гарячої води споживачам від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» планують відновити з 3 червня. Однак, як наголошують у Львівтеплоенерго, намагатимуться зробити це швидше.
☝️ Щодо мешканців Залізничного району і мікрорайону Рясне, то тут гідравліка розпочнеться у травні.
📆 Так, з 12 до 25 травня через гідравлічні випробування і ліквідацію виявлених пошкоджень буде призупинено подачу гарячої води зокрема до будинків на вул. Виговського, вул. Сигнівка, вул. Любінська, вул. Патона, вул. П. Полтави, вул. Ряшівська, вул. Кричевського, вул. Баштанна, вул. Гірника, вул. Городоцька, вул. Головатого, вул. Караджича, вул. Мисливська, вул. Яворницького, вул. С. Петлюри, вул. Кульчицька, вул. Кульпарківська, вул. Чувашська, вул. Садова, вул. Комарова, Ярослава Мудрого, вул. Грушевського (Рудно).
📆 А з 26 травня до 8 червня через гідравлічні випробування і ліквідація виявлених пошкоджень буде призупинено подачу гарячої води зокрема до будинків вул. Роксоляни, вул. Широка, вул. Суботівська, вул. Сяйво, вул. Вигоди, вул. Ангарна, вул. Планерна, вул. Доробок, вул. Сластіона, вул. Низинна, вул. Повітряна, вул. Сірка, вул. Мундяка, вул. Калнишевського, вул. Шевченка, вул. Річицька, вул. Біберовича, вул. Ожинова, вул. Порічкова, вул. Величковського.

Загалом план ремонтних робіт розрахований до 2 червня, проте як наголошують в “Львівтеплоенерго”, фахівці намагатимуться завершити їх раніше.

“Сподіваємось, що якомога менше буде проривів і якомога швидше нам вдасться їх ліквідувати. І паралельно, звичайно, ми робимо багато запланованих робіт із замін мереж, тож будемо намагатися зробити їх у цей період зупинки на гідравліку. Адже мережі міняти потрібно. Ми хочемо цього року замінити більше, ніж минулого року, і з кожним роком темпи нарощувати. Це потрібно, аби ми прийшли до того, щоб гідравлічні випробування ми проводили тиждень часу. Це наша мета. Але для того треба постійно міняти багато мереж. А змінювати мережі й одночасно здійснювати гаряче водопостачання, на жаль, не виходить”, – зазначив Олександр Одинець.

Станом на зараз, “Львівтеплоенерго” замінило близько 40% мереж. Проте аби через кілька років вийти на нормальні параметри функціонування, потрібно замінити близько 20 км тепломереж. І якщо минулого року замінити вдалось 10 км, то вже цьогоріч планується зробити більше, ніж 10 км, додав директор “Львівтеплоенерго”.