Субота, 19 Квітня

У львівській поліклініці з допомогою штучного інтелекту можна виявити раннє ускладнення діабету

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Другому медоб’єднанні Львова запрацювала інноваційна платформа на основі штучного інтелекту для ранньої діагностики ускладнень діабету. Йдеться про діабетичну ретинопатію, що може призвести до сліпоти. Ініціативу, що дозволяє безкоштовно виявити зміни у сітківці ока на початкових стадіях недуги, запустили платформа CheckEye, за підтримки Української діабетичної федерації та Львівської міської ради.

CheckEye використовує алгоритми штучного інтелекту, які дозволяють швидко, безконтактно та безболісно виявляти перші ознаки діабетичної ретинопатії. Ця технологія інтегрується в роботу лікарів первинної ланки, допомагаючи виявляти ризики на ранній стадії, скеровувати пацієнтів на вчасне лікування, запобігати важким ускладненням, зокрема втраті зору. Загалом обстеження триває всього 7-10 хвилин, інформує пресслужба ЛМР.

«Львів завжди був одним із лідерів у впровадженні сучасних медичних рішень. Тож ми вдячні платформі CheckEye за турботу про наших пацієнтів і за довіру до нас. Цукровий діабет – одне з найпоширеніших захворювань, а в час повномасштабної війни воно значно прогресує: щороку на 25-30%», – каже керівниця управління охорони здоров’я Львівської мерії Марта Матюшко.

Зараз у Львівській громаді майже 30 тисяч людей мають цукровий діабет, з них 700 – діти. За минулий рік вперше діагностувати цукровий діабет у понад 5 тисяч людей. Близько 30% людей із діабетом мають прояви діабетичної ретинопатії, а без своєчасного лікування цей показник може сягати 90%. Єдиний спосіб запобігти незворотній втраті зору – вчасно виявити діабетичну ретинопатію.

«Це обладнання дасть можливість вчасно виявити з групи ризику пацієнтів, які можуть мати цукровий діабет і ускладнення, а також вже у хворих з цукровим діабетом – виявити і попередити ускладнення, які найчастіше і вперше виникають в оці, а потім поширюються на весь організм і можуть призвести навіть до ампутацій нижніх кінцівок. Тому для нас дуже важливо, що маємо можливість запровадити вперше у Львові таке обстеження. Це обстеження може пройти будь-хто, але найперше, це люди з групи ризику – дорослі, віком 40+. На обстеження можна прийти самому, або за скеруванням сімейного лікаря, офтальмолога чи ендокринолога», – коментує Андрій Миськів, керівник Другого медичного об’єднання Львова.

«Наше завдання – зробити обстеження доступним для кожного пацієнта, а технології CheckEye дають змогу це реалізувати. Ми пишаємося тим, що саме Львів стає флагманом у впровадженні цифрових рішень для боротьби з діабетичною ретинопатією. Це місто, де медицина поєднує традиції та інновації, а лікарі відкриті до найкращих світових практик», – зазначає Кирило Гончарук, директор CheckEye.

Загалом таке обстеження уже пройшли понад 350 людей, з них у 50 виявили діабетичну ретинопатію.

«До нас приходить пацієнт, ми беремо згоду на обстеження, збираємо анамнез – чи є цукровий діабет, предіабет чи толерантність до глюкози, серцево-судинні зміни. Тоді просимо сісти пацієнта за апарат і робимо знімок очного дна. Тоді ці інформація відправляється на гуглхмару, штучний інтелект опрацьовує її та за 2 хвилини дає нам висновок про те, чи є зміни очного дна, які характерні при діабетичній ретинопатії. Тоді роздруковуємо результат пацієнту. Якщо виявлено зміни – рекомендуємо звернутися до офтальмолога чи ендокринолога», – пояснила Анастасія Білик, медична сестра.

Усі охочі та ті, хто належить до групи ризику, можуть безкоштовно пройти обстеження у поліклінічному відділенні на вул. Стецька, 3 (2-й поверх, 22 кабінет). Графік роботи: 09:00-18:00 з понеділка до п’ятниці (як за скеруванням лікаря, так і самостійно).