Вівторок, 1 Квітня

У Криму затримали цілу сім’ю зі Львова: окупанти звинувачують у “зраді”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В окупованому Криму російські силовики затримали сім’ю переселенців зі Львова, звинувативши їх у “державній зраді”. Родичі впевнені, що справжня причина переслідувань — їхнє українське походження. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

В окупованій Євпаторії російські силовики провели обшуки та затримали чотирьох членів однієї сім’ї зі Львова: Тетяну Маляр, її брата Валентина Маляра, сина Анатолія Россіхіна та доньку Ольгу Бегей. Усіх звинуватили у “державній зраді” та відправили до СІЗО-2 у Сімферополі, приховуючи місце їхнього перебування понад тиждень.

За його словами, затримали 56-річну Тетяну Маляр, її 50-річного брата Валентина Маляра, 38-річного сина Анатолія Россіхіна і 32-річну доньку Ольгу Бегей. Відомо, що у останньої вдома залишилися дочка Аліса 11 років та син Руслан 7 років.

Згідно з наявними у нас відомостями всім незаконно затриманим громадянам російські окупанти висунули звинувачення у скоєнні дій, що підпадають під статтю 275 КК рф “державна зрада”, – зазначив Рефат Чубаров.

За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Чубарова, затримані могли зазнати тортур і психологічного тиску з боку окупантів, щоб вибити потрібні свідчення.

Рідні вважають, що справжньою причиною переслідувань є їхнє львівське походження. Родина переїхала до Криму ще до окупації 2014 року, але тепер опинилася в руках загарбників.

Раніше наймолодший політв’язень Криму, Аппаз Куртамет, який утримується в колонії у Пскові, розповів про жахливі умови перебування, психологічний тиск та нелюдське ставлення. За його словами, адміністрація установи ігнорує скарги ув’язнених, що позначається на їхньому фізичному та моральному стані.

Серед політв’язнів у російських тюрмах і СІЗО є люди з тяжкими захворюваннями та інвалідністю, які не отримують належного лікування. Через антисанітарію, систематичне ігнорування проблем зі здоров’ям та несвоєчасну медичну допомогу їхній стан значно погіршується, що може призвести до трагічних наслідків.

Тим часом Кримськотатарський Ресурсний Центр та Меджліс підготували та передали в 40 країн світу пакет документів для визнання депортації кримськотатарського народу актом геноциду. Цей історично важливий крок спрямований на подолання наслідків примусового виселення кримських татар, а також вірмен, болгар, греків і німців, здійсненого радянською владою у 1944 році.