Львівський Зоологічний музей кличе подивитись на чудо-тварину

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Чудо-тварина, котра зуміла в собі поєднати трошки від скорпіонів, трошки – від богомолів, дещо – від крабів, а решта – від павуків. Африканський чорний павук (Damon diadema) – представник ряду батогових павуків (Amblypygi) класу Павукоподібні. Це один з найцікавіших видів африканських павуків з дивовижною будовою та поведінкою.

Ці павуки своїм зовнішнім виглядом нагадують, скоріше, щось середнє між павуком і скорпіоном. Їхнє тіло широке і приплюснуте. Розмір такого павука може сильно відрізнятись залежно від віку і статі (самці більші), і, зазвичай, становить 2,8 см. Павук має 4 пари лап (як і належить павукові), проте, перша пара не бере участі у ходьбі – вони нагадують, скоріше, вусики комах і виконують роль тактильних органів. Ці лапи у павука тонкі, делікатні і можуть бути дуже довгими ( звідси тварина і отримала свою іншу назву – «безхвостий батоговий скорпіон»). Розмах ніг печерного павука може сягати до 20 см, і пересуваються вони боком, як краби! Педипальпи цієї тварини видозмінені і нагадують клешні скорпіонів, чи передні лапи богомолів. Ці педипальпи мають шипи і слугують для захоплення здобичі та боротьби з іншими печерними павуками.

Оскільки, у цього виду павуків нема «кінцевої линьки» вони будуть продовжувати рости протягом усього свого життя. У молодому віці вони линяють досить часто, майже кожні кілька місяців, досягнувши більш дорослого віку, линька відбувається лише раз на рік.

У дикій природі печерний павук трапляється уздовж східного узбережжя Африки, зокрема в Танзанії. Вони живуть у печерах (як правило, біля входу в печеру) у вузьких вертикальних щілинах і заглибленнях деревних стовбурів. Печерний павук, на відміну від інших павукоподібних, надає перевагу вертикальним поверхням.

 

Харчуються печерні павуки комахами, багатоніжками, іншими павуками, рідше – хробаками.

Тривалість життя даного виду досягає 10-15 років. Це одні з найбільш соціальних, покірних павукоподібних на планеті. Коли вони спокійні і не відчувають небезпеки, вони рухаються досить повільно, як і більшість павукоподібних. Однак, ці маленькі «демони» здатні надзвичайно швидко рухатись (здавалось б, що вони здатні телепортуватись з одного місця в інше). Коли павук відчуває небезпеку – він притискається тілом до землі (чи іншої поверхні), складає вздовж тіла свої довгі лапи і не рухається, поки небезпека не мине. Оскільки, вони не загрожують життю людини, багато хто наважуються тримати цих павуків у себе дома!

Адреса музею: вулиця Михайла Грушевського, 4

Довідка

Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка належить до числа найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований він, як Кабінет натуральної історії, у 1784 році. Статусу Зоологічного музею набув 25 лютого 1885 року згідно з наказом Ректора.

Наукові колекції музею налічують понад 180 тис. експонатів, з яких близько 10 тис. формують експозицію. Фонди музею репрезентують тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій земної кулі. На сьогодні музей володіє чотирма залами, коридором-галереєю, фондосховищем і робочим приміщенням, загальною площею 469,4 м2.

Музейні колекції мають виняткове значення для науки і практично не підлягають відтворенню у разі їх втрати або руйнування. Вони є важливими джерелами дослідження проблем змін навколишнього природного середовища, збереження і відновлення біорізноманіття як основи функціонування біосфери. Це практично єдина форма науково задокументованого речового підтвердження видової різноманітності та змін ареалів тварин, яка може бути піддана критичній ревізії згідно сучасної систематики.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР