П’ятниця, 19 Квітня

Ведмедиця Ласка оселилася в притулку “Домажир” на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До мешканців ведмежого притулку “Домажир” на Львівщині приєдналась ведмедиця Ласка, яку визволили з приватного зоопарку в Покровську, що на Донеччині.

Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.


“28 лютого ведмежий притулок “Домажир” прийняв у родину чотирилапих ще одну ведмедицю. Кілька тижнів тому Ласку разом з іншими ведмедями та левами тимчасово перевезли із Покровського звіринця до Центру реабілітації у Запорізькій області. 27 лютого команда “Клубу 4 лапи” після ретельного вeтеринарного огляду та щeплень транспортувала ведмедицю у ведмежий притулок “Домажир”, – йдеться у повідомленні.

Ведмедиця Ласка оселилася в притулку “Домажир” на Львівщині

Ведмедиця Ласка оселилася в притулку “Домажир” на Львівщині

Тварина добре перенесла переїзд, тепер вона буде адаптуватись до нового місця.

Як зазначили у притулку, Ласка жила на притравлювальній станції, де на неї цькyвали собак. Потім потрапила у приватний зоопарк у Покровську Донецької області, сумно відомий жoрстоким ставленням до тварин. Кілька тижнів тому її визволили і перевезли до Центру реабілітації диких тварин неподалік Запоріжжя. На Львівщині для Ласки створили умови, наближені до природних. Тут вона буде жити серед собі подібних і зможе забути про знущання і голод.

У “Домажирі”, який відкрили у липні 2018 року, на восьми гектарах лісових угідь зараз утримується 11 клишоногих. Цього року до них приєднаються ще п’ять тварин. Центр реабілітації бурих ведмедів створено за сприяння благодійного фонду “Чотири лапи”. Він інвестував у спорудження притулку понад мільйон євро. Утримуються звірі на пoжертви європейців.

Ведмедиця Ласка оселилася в притулку “Домажир” на Львівщині

Сезон відвідувань у “Домажирі” відкриється з 10 березня і триватиме до пізньої осені.

Довідка:

Ведмежий притулок “Домажир” — реабілітаційний центр на Львівщині, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Тут умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр площею мінімум 1 тис квадратних метрів.

Поміж вольєрами збудовані спеціальні туристичні доріжки, тож всі охочі мають змогу поспостерігати, як живуть бурі ведмеді у живій природі.

Для охорони і надійного утримання звірів, по периметру загорожі встановлено систему електричного захисту.

Цікаві факти про ведмедів

Ведмеді, на відміну від кажанів чи їжаків, не залягають у зимову сплячку. У них радше глибокий сон, під час якого можуть прокидатися від зайвого шуму.

Не всі ведмеді і не всю зиму сплять. Зважаючи на кліматичні умови в Україні, клишоногих або їхні сліди можна побачити від листопада до лютого. Також глибокий сон ведмедя залежить від достатнього нажирування та стану здоров’я.