Уляна Супрун звернулася до Ілона Маска по допомогу з коронавірусом в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мільярдер Ілон Маск 31 березня у твіттері повідомив, що має намір допомогти апаратами штучної вентиляції легень – безкоштовно надіслати їх до лікарень різних країн світу, які попросять.

Колишня в.о. голови МОЗ Уляна Супрун звернулася до Маска, попросивши його допомогти забезпечити Україну апаратами для штучної вентиляції легенів. Відповідне прохання Супрун залишила на сторінці Маска в Twitter.

“Їх можуть доставити в лікарні у всьому світі в межах регіонів доставки Tesla. Пристрої і доставка – безкоштовні”, – заявив він (зазначимо, Україна не входить до регіону доставки).

Маск уточнив єдину вимогу – апарати повинні негайно використовуватися для пацієнтів, а не зберігатися на складах.

Колишня українська чиновниця відповіла в коментарях: “Мене звуть Уляна Супрун і я колишня міністерка охорони здоров’я України. Україні дуже потрібні апарати для штучної вентиляції легенів. У нас у відділеннях інтенсивної терапії їх лише 3500, а наше населення – 37 мільйонів. Будь ласка, допоможіть нам!”

Пізніше на їхні твіти відповів український лікар-інфекціоніст, експерт з медреформи Вадим Арістов. Він закликав Маска обговорювати надання апаратів ШВЛ з президентом Володимиром Зеленським, а не з Супрун.

“У нас дійсно є тільки 7% з необхідних ШВЛ. Але, будь ласка, обговоріть вашу допомогу з президентом Зеленським безпосередньо, так як пані Супрун відповідальна за цю катастрофу”, – зазначив Арістов.

І лише після цього до дискусії у твіттері вирішило долучитися українське офіційне відомство. Але це було не Міністерство охорони здоров’я, а посольство України у США.

“Україна є другою за величиною країною Європи з населенням у майже 40 мільйонів. Пандемічна ситуація в Україні наближається до піка, квітень буде найважчим. Людям у лікарнях потрібні ШВЛ. Ми готові до співпраці!”, – твітнули з офіційної сторінки посольства.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР