У скринінговому центрі жінки можуть безкоштовно перевіритись на рак, – онколог

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Жахлива статистика – щодня на Львівщині від онкології помирає одна жінка. І це попри те, що своєчасно виявлений рак – виліковний.

Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповіла головний онкогінеколог Львівщини Світлана Струк.

«Кожного року жінка має прийти до гінеколога. Зараз не залежить, куди ти йдеш – для зручності ми створили п’ять центрів по області. Жінка приходить до свого лікаря, її скеровують до скрінінгового центру, де вона може безкоштовно зробити обстеження шийки матки, ультразвукове обстеження, мамографію. Що означає безкоштовно? Ми закупили щіточки для цитологічного обстеження, набори гінекологічні…», – пояснила вона.

Те, чи вилікується пацієнтка, залежить насамперед від своєчасності виявлення пухлини: «Все залежить від того, в якому стані прийшла пацієнтка. Якщо це є перша стадія, такі пацієнтки можуть навіть народжувати. Ми виконуємо зараз такі оперативні втручання, де пухлина забирається, забираються лімфатичні вузли. Час відіграє найголовнішу роль у цій справі. І сам об’єм хірургічного втручання – чи це є хіміотерапія, чи променева терапія – все залежить від того, з яким об’ємом пухлини ми боремося».

Проте, для раку шийки матки занедбаною вважається не тільки четверта стадія, як для всіх пухлин, а ще і третя. Та навіть жінкам із пізніми стадіями раку – допомагають.

«В групі ризику жінки, які мають ерозію шийки матки, запальні захворювання. Щодо грудної залози – це є генетичні захворювання, які є в родині, наприклад – пухлинні захворювання грудної залози, то це – група ризику. Але не треба себе заносити до групи ризику передчасно, це все не означає, що у такої людини має бути онкологічне захворювання», – підкреслила лікар.

Більше – у відео.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР