Середа, 18 Грудня

У Польщі офіційно визнали РФ головною загрозою національній безпеці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У вівторок, 12 травня, президент Польщі Анджей Дуда підписав Стратегію національної безпеки, в якій головною загрозою названо агресивну політику Росії. Про це мовить «Польське радіо».

Документ передбачає підготовку і введення закону про управління та національну безпеку, який встановить ієрархію стратегічних і планувальних документів, що стосуються національної безпеки. З підписом президента втрачає силу Стратегія національної безпеки 2014 року.

У документі описується ситуація з безпекою, загрози і проблеми, а також бажані дії. Стратегія зачіпає політичні, військові, економічні, енергетичні, соціальні питання, також враховує кліматичні ризики.

Агресивна політика РФ у стратегії визначена як найбільша загроза Польщі.

«Найбільш серйозну загрозу представляє політика влади Російської Федерації, яка реалізується з використанням військової сили», – зазначається в документі.

Головною відповіддю на цю загрозу, згідно зі стратегією, має бути зміцнення зв’язків з Європейським союзом і НАТО та доведення рівня витрат на оборону в країні до 2,5% ВВП.

До стратегії також увійшли актуальні положення, ухвалені через поширення нового коронавірусу. Окрім зовнішніх загроз і співпраці з союзниками, в документі описуються зовнішньополітичні завдання на тлі сучасних загроз, що випливають з розвитку інтернету та електронної передачі даних.

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак сказав, що на основі цього документу будуть розроблені інші положення, що стосуються діяльності польської армії. Міністр наголосив, що Стратегія національної безпеки стосується загроз, на які повинні реагувати польські солдати.

«Ця загроза, звичайно, широковідома. Це агресивна політика Росії. Ми протистоїмо тій політиці, беручи активну участь у діяльності Північноатлантичного альянсу. Солдати польської армії дислокуються на Східному фланзі НАТО, але не тільки в Польщі, а й у країнах-союзниках по блоку НАТО, створюючи нові частини. Це, наприклад, Війська територіальної оборони. Польські солдати протистоять кіберзагрозі – ми створили кібервійська», – зазначив глава Міноборони.

Стратегія національної безпеки є відкритим документом. На його основі будуть створені докладні рекомендації щодо напрямів розвитку безпеки. Ці документи будуть засекречені.