Середа, 17 Квітня

У Львові зведуть сучасні закриті корти та реконструюють Палац спорту «Україна». Візуалізація

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівський палац спорту «Україна» – єдина спортивна споруда такого типу на всю область. Кілька років тому міська влада віддала об’єкт у власність Об’єднання профспілок Львівщини для розвитку тенісу, однак на сьогодні споруда абсолютно не використовується за своїм цільовим призначенням. Замість спортивних змагань, в палаці спорту часто-густо проводились комерційні виставки та ярмарки. Про це пише Твоє Місто.

У другому півріччі розпочнеться реконструкція палацу спорту «Україна», головна мета якої – створити умови для занять тенісом протягом усього року, а також стати майданчиком для проведення змагань львівського, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Про це йшлося сьогодні на прес-конференції, в якій взяли участь представники Львівської обласної федерації тенісу України, палацу спорту «Україна» та архітектор і дизайнер майбутнього проекту.

За словами архітектора Ігоря Гризлюка, проект реконструкції Палацу спорту «Україна» передбачає модернізацію і збереження наявної будівлі, розробку і використання територій зі сторони вулиць Мельника та Єфремова з детальним проектуванням громадського простору із зонами відпочину для дорослих та дітей. Також при втіленні проекту передбачається модернізація озеленення, а також зведення прибудови зі збереженням шести тенісних критих кортів. Щодо деталей, які стосуються їхнього покриття, проводять консультації Федерацією тенісу.

У будівлі також будуть два спортивні басейни довжиною 25 метрів — плавальний та дитячий, — спортивні зали для проведення дозвілля та спортивних дитячих секцій. Також тут планують звести підземний паркінг.

«Інтер’єр сучасного палацу спорту передбачає багатофункційний зал з біговою доріжкою, а також зал для занять баскетболом, футболом, проведення таких занять як TRX, cycling, crossfit. Також передбачено гуртки зі спортивних та бальних танців і дошкільного розвитку дитини: класи Монтессорі, малювання, шахів, для занять з дизайну», — розповідає головний дизайнер проекту Арсен Костишин.

Крім того, тут буде зона коворкінгу для проведення лекцій та майстер-класів, громадський простір довкола, а також кафе здорового харчування, оскільки сама будівля — спортивна, тому і заклади мають бути відповідними.

Будівлі Палацу спорту вже понад 30 років, і деякі її елементи ніколи не ремонтували. Це було одним із поштовхів щоб почати реконструкцію. Крім того, зараз будівля не використовується на 100% як спортивна споруда і наразі є дотаційною.

Заступниця голови Львівської обласної федерації тенісу України Наталія Бодня стверджує, що Федерація тенісу підтримує реконструкцію, щоб спортсмени мали можливість тренуватися в зимовий період. Також це дозволить збільшити кількість змагань всеукраїнського та міжнародних рівнів узимку.

«Є дуже велика проблема з зимовими тренуваннями. Кожної зими тренери мають десь шукати зали, щоб діти не були без тренувань. Влітку у Львові є 29 ґрунтових кортів (“Динамо”, “Євроспорт”, Парк культури), три “харди” і дві «трави». Тому ця реконструкція – велика послуга для розвитку львівського тенісу. У нас є дуже перспективні діти, і вони їздять на міжнародні змагання, витрачаючи власні кошти. Ми ж зможемо забезпечити це все тут, у Львові», — додає заступниця голови Львівської обласної федерації тенісу України Сюзанна Лавриш.

Наразі у Палаці спорту заплановано провести всі турніри, що узгоджені цього літа. До того часу планується завершення підготовки документації та початок виконання робіт. Реконструкція відбуватиметься за кошти інвестора, щоб утримувати в подальшому цю спортивну споруду. Після реконструкції використовувати Палац не за призначенням, як ще роблять зараз, щоб не зав’язнути в боргах, не будуть. Тому виставок-продажів там можна більше не чекати.

Повну реконструкцію Палацу спорту планують почати у другій половині 2018 року і завершити за два роки.

Нагадаємо, містобудівні умови та обмеження для реконструкції Палацу спорту затвердили на засіданні виконавчого комітету ЛМР 30 березня.

За словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, зовнішній фасад не змінюватимуть, однак суттєво добудують.

Нагадаємо, Палац спорту збудували 1986 року і донедавна носив назву «Спартак». 2003 року його перетворили на ТзОВ, керівником якого, за даними Youcontrol, є Богдан Ломага.

Візуалізація: ARS-IDEA Interior & architectural design studio