Субота, 27 Квітня

У Львові тимчасово заборонили обрізку дерев

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові заборонили будь-яку обрізку дерев до затвердження єдиних правил, погоджених із активістами, що раніше зареєстрували петицію про «варварську» обрізку дерев. Про це повідомляє Твоє Місто з посиланням на прес-службу ЛМР.

«Потрібно напрацювати дорожню карту з точки зору реформування структури міської ради та комунальних підприємств, покарати винних за ті випадки варварської обрізки, які маємо, та підготувати звернення до ректора Лісотехнічного університету й Міністерства освіти. Також керівникам ЖЕКів потрібно презентувати та пояснити – як можна і як не можна. Наразі ж ми маємо заборонити будь-яку обрізку дерев, доки не напрацюємо та не затвердимо рішенням виконкому чіткі правила, які стосуються Львова», – сказав під час зустрічі з активістами та керівниками районних адміністрацій міський голова Львова Андрій Садовий.

Одна з ініціаторок петиції керівниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова, фахова та грамотна обрізка – практично невидима, адже в такому разі обрізається не більше 25% маси крони.

Згодом у міськраді мають створити робочу групу, залучивши активістів та міжнародних організацій, яка б напрацювала єдині правила. Міський голова також запропонував створити у міськраді посаду ландшафтного архітектора, а щодо всіх випадків неякісної обрізки дерев провести розслідування. Для керівників ЛКП мають провести презентацію з рекомендаціями щодо обрізки.

Нагадаємо, громадські активісти зареєстрували петицію проти «варварської» обрізки дерев, яка менш ніж за добу набрала необхідні 500 підписів.

Автори петиції пропонували вдосконалити санітарну обрізку дерев та найняти професійних арбористів (це люди, які фахово займаються доглядом за деревами).

“Ми бачимо вихід у вдосконаленні послуг з санітарної обрізки. Потрібно зробити її фаховою послугою арбориста, як це є в європейських містах. Формувальну обрізку на деревах, що мають понад 30 років ми пропонуємо заборонити, оскільки в такому віці формувати вперше дерево вже пізно, зрізи понад 5 см в діаметрі повільно вбивають дерево. Однозначно заборонити омолоджуючу обрізку. Якщо дерево відживає, то його треба або фахово лікувати, або зрізати і якісно посадити нове. ” – йшлось у петиції.