П’ятниця, 26 Квітня

У Львові навчають першу в регіоні собаку-візитера для допомоги дітям та літнім людям

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Спілкуватися з хворими дітьми та самотніми літніми людьми, дарувати їм позитивні емоції та навіть допомагати долати хвороби. Лола, так звуть чотирилапого лікаря, своєю присутністю, виконанням певних трюків – чинитиме терапевтичний вплив на людину.

Колись вона була домашньою улюбленицею, потім її спіткав нелегкий вуличний період.

Дворічна Лола потрапила до ЛКП «Лев» кілька місяців тому. Собаку збила машина, тож тварина мала перелом тазу. Однак ветеринари швидко поставили Лолу на лапи. А кінологи ще й розгледіли в ній потенціал бути своєрідним терапевтом. Адже вона дуже швидко пішла на контакт з людьми та не боялася незнайомців.

Лола за  2 місяці навчання ходить на повідку, виконує команди та чемно їздить автомобілем. Її шерсть м’яка, а статура показує, що їсть вона багато та смачно.

У самої ж Лоли уже з’явились потенційні господарі. В ЛКП «Лев» пояснюють, поки що собачці подобається бути поруч з дітьми та розвиватися у соціумі. Доки їй це буде цікаво – вона залишатиметься на підприємстві та допомагатиме людям відновлювати віру та ставати емоційно стабільними.

Проект запланований на два роки. наразі Лола відвідує здорових дітей, але згодом її почнуть водити у реабілітаційні центри та геріатричні пансіонати. Після цього собаку мають прилаштувати у родину.

Каністерапія – це реабілітація за допомогою собак дуже популярна у світі. Її використовують для лікування людей з фізичними та психічними вадами. У нас цю практику тільки починають впроваджувати.

Довідка:

Каністерапія, як науковий метод, почав набувати популярності з другої половини ХХ століття. Родоначальником каністерапії є нью-йоркський лікар-психолог Борис Левінсон. Його діяльність, як це не дивно, спричинив випадок: якось до лікаря, у якого жив дворняга Джинглс, прийшла жінка з сином, який страждав на аутизм. На подив лікаря і матері, замкнута і похмура дитина зовсім не злякалася пса, а навпаки – почала його гладити й обіймати. Левінсон дав хлопцеві награтися з Джинглс і вирішив продовжити їх спілкування – в результаті дитина дуже швидко одужала. Пізніше Левінсон продовжив свої експерименти за участю різних тварин, а його пацієнтами стали не тільки діти, а й дорослі. Спілкування з тваринами стало застосовуватися не тільки для зняття нервової напруги, а й для зцілення людей з дуже серйозними діагнозами.

Джерела: ТСНzik.ua, Львівська газета.