Субота, 20 Квітня

Цього року на Закарпатті суттєво впали ціни на гриби через карантин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Журналіст Урядового Кур’єру, Василь Бедзір поцікавився у продавців грибів, чому ціна на гриби в Закарпатті суттєво впала і дізнався, що таких цін не було ніколи.

За місцем свого проживання кілограм білих збирачі продавали гуртовим покупцям по 30 гривень, а на ринку — по 60.

«У цьогорічний грибний бізнес великі корективи вніс карантин: ніколи раніше дари лісу не коштували так дешево, як тепер. Білі за 60 гривень — таке могло хіба приснитися, адже торік їх продавали щонайменше по 120. Головним у падінні ціни стали… туристи.

За словами жінок, з якими довелося розмовляти на ужгородському ринку, ці покупці не шкодували грошей і завдяки їм формувалася пристойна ціна. Нині ж їх немає, а закарпатці дорого не купуватимуть. Вони краще самі підуть до лісу і назбирають», – йдеться у дописі.

Продавчиня на ужгородському Зеленому ринку Мар’яна Гулик приїздить до обласного центру аж із Туриці на Великоберезнянщині. Гриби які вона продає збирає вся сім’я.

«Ціни дуже впали, бо немає туристів, а тутешні люди не готові купувати за такі гроші, як гості», — розповідає пані Мар’яна.

Вона й ще багато грибарів знаходять вихід у дистанційному продажу. Через «Нову пошту» її покупцями стають жителі багатьох областей.

Однак не всі селяни розгубились і очікують продати таки дорожче.

«В місцевих, які не бажають миритися з низькими цінами, є така собі паличка-виручалочка. Вони сушать гриби і продають їх трохи пізніше. Можна не боятися, що грибочки з’їдять черви, якщо вчасно не вдасться продати. Спокійно накладаєш у скляний або інший посуд (останнім часом популярними стали спеціальні контейнери із пластику) і чекаєш свого покупця. У засушеному вигляді ціну, яку, звичайно, теж формує ринок, можна тримати хоч скільки. Нині це 230—250 гривень за трилітрову банку. У щільно наповненому такому посуді зазвичай вміщається 300—330 грамів білих».

Властиво, що справжні грибарі змагаються з іншими, щоб до лісу прийти першими. Прокидатися вже о п’ятій ранку або й раніше, щоб за пів години бути у лісі та обійти добре знайомі місця, — це в характері справжнього грибаря.

Цьогорічний грибний пік майже завершується, період називають «гриби на Петра». Час літніх грибів уже минає, тепер треба чекати пшеничних. Це означає, що наступна хвиля їхньої появи в лісах буде в час дозрівання пшениці. Тож хто не встиг запастися грибами тепер, той ще матиме нагоду знайти свої боровики, моховики, лисички, підлісники, красноголовці.