Сотня жінок у Львові вийшли на марш феміністок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

8 березня у Львові понад 100 жінок вийшли га феміністичний марш, які закликали подолати домашнє насильство і урівняти їхні права із чоловіками, охороняла велика кількість поліцейських, а хлопці поруч протестували проти абортів.

“8 березня — день солідарності жінок у боротьбі за свої права й у Львові традиційно пройде феміністичний марш. Ми виходимо на вулиці міста, щоб ще раз нагадати, що права жінок — це права людини, – так пояснюють мотив своєї ходи Львовом організатори акції. – Не зважаючи на деякі позитивні зміни в Україні щодо захисту прав жінок, усе частіше спостерігаються спроби держави обмежити наші репродуктивні та соціальні права. Тому ми об’єднуємося для того, щоб жінок нарешті почули. Ми виступаємо проти домашнього насильства, сексуального насильства, сексизму, низької оплати праці, репродуктивного насильства та дискримінації на роботі”.

Учасники маршу кажуть, що вимагають ратифікації Стамбульської конвенції, яка спрямована на запобігання домашнього насильства та насильства щодо жінок, захист і підтримку постраждалих, а також на залучення винних до відповідальності.

“Ми солідаризуємося з Міжнародним жіночим страйком, який проходить в багатьох країнах світу саме 8 березня. Вважаємо, що маємо разом у Міжнародний день захисту прав жінок та миру!” – зазначила заступниця ГО “Центр “Жіночі перспективи”.

“Права жінки – це не дарування їй букету і парфумів 8-го березня, – пояснила одна з учасниць маршу, яка назвалася Уляною. – Ми хочемо, щоб нас сприймали рівними з чоловіками, коли приймають на роботу, не ставили палки у колеса у спробі зробити кар’єру. Щоб кожна жінка почувалась у бюезпеці в суспільстві та родині і знала, що сильніший фізично за неї кривдник буде покараний за законом”.

До слова, марш охороняла величезна кількість поліції.

На марші були присутні й чоловіки, але деякі з них чому закрили обличчя. У декого можна було побачити в руках прапори”Традиція і порядок”. Хлопці розгорнули плакат із написом “Проти абортів”.

На 8 березня у Львові традиційно проходять подібні марші чи акції, щоправда цьогоріч до маршу додався театралізований флешмоб за мотивами феміністичної антиутопії Маргарет Етвуд «Оповідь служниці».

Жінки, що вбралися у стилізовані наряди служниць, говорили, що хочуть показати, що фемінізм стосується кожної, адже якщо усі будуть мовчати, суспільство може дуже швидко відкотится назад до цілковито патріархальної моделі.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР