Субота, 20 Квітня

ПЦУ визнала святим гетьмана й отамана Петра Сагайдачного

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Православна Церква України затвердила канонізацію гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, йдеться у церковному журналі № 25.

Цим кроком ПЦУ фактично затвердила рішення однієї зі своїх церков-засновниць – УАПЦ. Адже Сагайдачний був канонізований 25 травня 2011 року Архієрейським собором УАПЦ.

Також встановили День пам’яті Сагайдачного – його відзначатимуть 20 квітня. Ім’я полководця внесли до Місяцеслова Православної Церкви України.

Нагадаємо, Петро Конашевич-Сагайдачний – український політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Він був організатором успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та опікун братських шкіл.

Петро Конашевич-Сагайдачний зробив українське козацтво провідною верствою українського суспільства. Завдяки йому була створена дисциплінована козацька армія, озброєна вогнепальною зброєю і тогочасною артилерією. Він розробив та вдосконалив тактику морського бою.

Також своєю діяльністю він повернув Києву значення культурного й релігійного осередку України.

Ім’я гетьмана Сагайдачного носять Національна академія Сухопутних військ у Львові та фрегат-флагман Військово-Морських сил. Героїчні подвиги полководця відображені у серії народних та художніх творів. Також на його честь названо безліч вулиць та закладів.

Походження та діяльність Петра Конашевича є спростуванням стереотипу, що Львівщина не має відношення до козацтва. Сагайдачний, який народився в селі Кульчиці, сучасного Самбірського району, став не лише кошовим отаманом Запорозької Січі, але й одним із найбільш видатних та уславлених полководців в історії України.

Його гостру шаблю, міцну руку та світлий розум відчули на собі як потужна Османська імперія, так і Московія, яка саме розправляла у той час крила. Очевидно, якби в нас побутувало не християнське, а давньомонгольське уявлення про рай, у Сагайдачного після cмеpті було би дуже багато прислуги.