П’ятниця, 26 Квітня

Після впровадження е-квитка пільговикам видадуть безкоштовні картки на проїзд

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після запровадження електронного квитка пільговики міста вже не зможуть їздити в громадському транспорті за посвідченнями. Кожному з них видадуть спеціальну е-картку, щоб вони також реєстрували свої поїздки.

Про це розповів заступник департаменту ЖКГ та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, передає Твоє Місто.

За його словами, щоб отримати картку, кожен пільговик має зареєструватись у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільгу.

«Коли система запрацює повністю, для пасажирів, які мають право на пільгу, вже не достатньо буде тільки посвідчення. Потрібно буде зареєструвати свою поїздку. Для цього ми дамо безкоштовно кожному персональну транспортну картку, яку потрібно буде при кожній поїздці прикладати до спеціального зчитувача – валідатора, що будуть розміщені біля всіх вхідних дверей у трамваях, тролейбусах та автобусах», – пояснює Андрій Білий.

Для того, щоб інформація про пільговика потрапила в Єдиний реєстр, він має звернутись у відділ соцзахисту. Отримати картку можна буде в Центрі обслуговування пасажирів, що запрацює вже з осені. ЛКП «Львівавтодор» підготувало інформаційні флаєри про процедуру, що розповсюджуватимуть серед мешканців, зокрема в поштових відділеннях та в транспорті.

Зараз у Львові на обліку у відділах соціального захисту перебувають понад 36 тис. людей, які мають право на пільги згідно з Законами України, і близько 100 тис. осіб, які мають право пільгового проїзду згідно з Постановами Кабінету Міністрів. Однак, серед них є особи, які не внесені в реєстр.

Завдяки е-квитку пільговики матимуть гарантоване право на проїзд, а міськрада — чітку статистику. Тож перевізники отримуватимуть від міста саме ту суму компенсації, яка була витрачена на пільговий проїзд.

Пільговий е-квиток, як і звичайний, почнуть впроваджувати для всіх видів громадського транспорту вже на початку осені. Вартість впровадження — майже 10 млн євро. Спершу система працюватиме у тестовому режимі, щоб усунути можливі недоліки.