Субота, 20 Квітня

Перший берлінський трамвай поїде на цих вихідних, автобуси МАЗ – з понеділка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

“Перший берлінський трамвай поїде на цих вихідних”. Про це сьогодні, 12 вересня, розповів заступник директора департаменту житлово комунального господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, пише Гал-інфо.

«Наразі ще триває досудове розслідування, слідча група проводить вибірку документів, вивчає матеріли справи. Вони дуже здивувались, що це все було за кошти ЄБРР, що це був прямий контракт з муніципальною компанією. Також здивувались тому, що Еджіс проробив аналіз ринку вживаних трамваїв по всій Європі і підсумках на 70 сторінках зазначив, що це (ред. – берлінські трамваї) найбільш оптимальна пропозиція. Тож, окрім здивувань з їх сторони я більше не чув.

Щодо ситуації з дверима, то вже наступного тижня «Електорон» планує зробити перший макет за кресленням для першого трамваю. Напередодні ми до них звернулись як до наших партнерів. Нас двері не зупиняють, адже у нас є третій маршрут, де спокійно їдуть 15 трамваїв. І всі люди з району Кн. Ольги, Наукова, В. Великого будуть щасливі, що не маю високих зупинок, бо вони отримають комфортні КТ4.

З іншого боку – ми маємо шостий трамвайний маршрут. Адже ми розуміємо, що незабаром площу Двірцеву тимчасово перекриють, і там також спокійно будуть їхати 15 трамваїв.

Зараз трохи затягнулась сертифікація.

Коли починаються кримінальні справи, то у підсумку вони можуть не до чого не призвести. Але терміни зривають. Тому що для допитів викликають керівників та інших працівників, потів ходять дивитись трамваї. Це все займає багато часу. Замість того, щоб організовувати роботу, вони займаються відповідями.

Тому все затягнулось, приблизно на два тижні воно змістилось. Очікуємо, що перший трамвай № 3 поїде на цих вихідних, якщо встигнемо зареєструвати все згідно з чиним законодавством», – розповів у коментарі Гал-інфо Андрій Білий.

«Ми плануємо, що з понеділка ці автобуси вже будуть виходити на маршрути», — А. Садовий про автобуси МАЗ

Громадський транспорт Львова оновлюють. Перші великогабаритні автобуси МАЗ вже отримало ЛК «АТП-1». До кінця року місто має отримати загалом 100 МАЗів і 50 Електронів, відповідно до підписаної угоду ЛК «АТП-1» з АБ «Укргазбанк» на придбання автобусів на умовах фінансового лізингу. Сьогодні нові автобуси оглянув міський голова Львова Андрій Садовий. Про це пише прес-служба ЛМР.

«Отримали перші 16 автобусів, нових, це МАЗ. До кінця місяця загалом маємо отримати 30, а також 5 має дати Електрон. Все йде по графіку. До кінця року 150 автобусів має бути на АТП-1. Було питання, куди підуть нові автобуси — на ті маршрути, які обслуговує АТП-1 — це № 46, 47, 16. Наше завдання — щоб по усіх маршрутах було чітке дотримання графіку, комфорт для мешканців. Бо їхати в новому автобусі набагато комфортніше, ніж ти їздиш на «триколісному». Я задоволений, дякую «Укргазбанку», який виконує свої зобов’язання, бо ми купуємо цей транспорт у партнерстві — кошти міської ради, банківські кошти. Ми це все взяли у лізинг.

На Рясне також будемо додавати кількість машин і кількість буде такою, яка має бути по плану.

Ми до п’ятниці очікуємо подачі документів по конкурсу, який ми оголосили на перевезення. Ми тоді зможемо зовсім по-новому розподілити ринок, буде збільшена доля АТП-1, власне, в цій долі основними будуть нові автобуси.

Ми зараз фіналізуємо технічне завдання на новий тендер по тролейбусах. Плануємо у вересні-жовтні оголошувати тендер на 50 тролейбусів. Трамваї, які приходять, також себе достатньо якісно показують. Всі технічні рішення ми знайшли, хоча було багато дискусій. Ми очікуємо, що до кінця року і 30 трамваїв мали би виїхати на львівські маршрути. Це надзвичайно великий об’єм транспорту, який дасть людям відчуття гідності та поваги.

Комплектуючі, що МАЗу, що Електрону є західні. Якщо брати МАЗ — то двигун німецький, коробка німецька, ходова вся німецька, навіть частина комплектуючих є львівська, з Електрону.

Україна — це чи не єдина країна в світі, де нема експертно-кредитної агенції. Якщо, наприклад, МАЗ виробляє продукцію, то він від свого уряду отримує максимально пільгове кредитування. Коли Електрон йде в банк, то він бере кредит від 18−19%. Ось різниця. Якщо держава підтримує свого виробника, то є результат. Ми дали замовлення Електрону, щоб вони зробили 50 автобусів, бо для мене принципово важливо мати якісне виробництво в Україні. Це має стосуватись усіх галузей економіки нашого життя. Якщо ми не будемо мати власного виробника, тоді хто платити податки буде, де будуть працювати наші люди? Я переконаний, що держава повинна створити експортно-кредитну агенцію, бо ми стоїмо в одному ряду з Албанією та Молдовою. Як нам вигравати конкуренцію? Електрон може барит участь у тендерах на поставку трамваїв, тролейбусів, автобусів в інші країни світу, але як йому змагатись, коли його ціна вже апріорі на 10−15% є не конкурентною по ціні з іншими виробниками в інших країнах.

Ми плануємо, що з понеділка ці автобуси вже будуть виходити на маршрути. Тобто, з наступного тижня, зараз проходять вже останні моменти адаптації, бо їх треба застрахувати, і банк має все перевірити, бо вони коштують не дешево”, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Торік Львів запланував закупити безпрецедентну кількість рухомого складу для покращення перевезень у місті. Зокрема, 150 великогабаритних автобусів в лізинг. Перші поставки ми очікували лише у вересні, але один з постачальників розпочав доставляти автобуси вкінці серпня. Отож, ми вже отримали 16 перших автобусів МАЗ. Їх вже розмитнено і вони знаходяться на території ЛК «АТП-1». Ми перевіряли досвід Києва. Вони вже 10 років експлуатують МАЗи.

Фінансовий лізинг, відповідно до якого проводять придбання автобусів — це процедура дещо схожа на кредит, тільки вона дещо спрощена відповідно до законодавства. Лізинг передбачає, що право власності переходить до лізингоотримувача після виплати усіх лізингових платежів. У кредиті це навпаки.

Вартість автобуса МАЗ — 122 тис. євро разом з розмитненням. Вартість такого ж Електрону — 147 тис. євро. Двигуни, ходова у них приблизно однакова”, — розповів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Нагадаємо, 22 березня 2018 року депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу «Про затвердження Програми закупівлі рухомого складу (автобусів) на умовах фінансового лізингу» та ухвалу «Про надання ЛК „АТП № 1“ дозволу на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу».

Відповідно до другої ухвали «Про надання ЛК „АТП № 1“ дозволу на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу», львівському комунальному «АТП-1» надано дозвіл на закупівлю рухомого складу у кількості 150 одиниць автобусів на умовах фінансового лізингу.

Виконання зобов’язань за договором фінансового лізингу покладаються на Львівське комунальне автотранспортне підприємство № 1. Підприємство здійснює погашення лізингових платежів, що включають суми, які відшкодовують основну частину вартості предмета лізингу, та відсотки за користування лізингом.

Цією ухвалою також затверджено умови фінансового лізингу, а саме:

1. Предмет лізингу — 150 автобусів пасажиромісткістю не менше 100 осіб.

2. Термін поставки автобусів: до 31.12.2018.

3. Строк лізингу — 36 місяців від дати, визначеної у договорі.

4. Вартість предмета лізингу — не більше 800 млн. грн.

5. Відсоткова ставка за користування лізингом — не більше 18% річних у гривнях.

6. Розмір та строки сплати лізингових платежів — щомісячно рівними частинами відповідно до умов договору лізингу.

Також 17 квітня 2018 року на засіданні постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики було погоджено придбання 150 автобусів у двох виробників — 50 автобусів у ТОВ СП «Електронтранс» та 100 автобусів МАЗ білоруського виробника.

Нагадаємо, ЛК «АТП-1» обслуговує 20 денних маршрутів і 7 нічних. Це маршрути 1а, 2а, 3а, 4а, 5а, 6а, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 37, 45, 46, 47а, 55, 56 та експрес-маршрути, які курсують від АЗ «Західна» до пл. Різні. Також впродовж начального року, на час ремонту вул. Личаківської, ЛК «АТП-1» обслуговувало соціальний маршрут для студентів ЛНУ ім. І. Франка, які мешкають в гуртожитках на вул. Пасічній і вул. Медової Печери. А з квітня цього року розпочав роботу маршрут сполучення «Аеропорт — Залізничний вокзал».

На маршрутах ЛК «АТП-1» зберігається пільговий проїзд для осіб пенсійного віку. В середньому кожного дня на рейси виходить до 200 машин, що дає можливість підприємству забезпечити 90% виходу машин на рейси.