Озеро на Панча чекають глобальні зміни, починаючи з цієї осені

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

31 липня мешканцям показали проєкт реконструкції території навколо озера, що розміщене у Шевченківському районі Львова між вулицями Панча-Чорновола. Його розробило ЛКП «Інститут просторового розвитку». Загальна вартість проєкту 21 млн гривень.

Як зазначили у прес-службі ЛМР, проектом передбачено очищення озера, а також благоустрій території довкола водойми: облаштування мережі доріжок, інтерактивного тематичного дитячого майданчика та різних типів відпочинкових зон, двосторонньої велодоріжки, зовнішнього освітлення, а також заміну пішохідного мосту, висадку нових зелених насаджень.

Також заплановано облаштувати оглядову терасу з лавками-лежаками та видом на озеро.

Підживлення озера будуть робити штучне, оскільки наразі не знайдено природного джерела живлення водойми.

Як розповіла голова Шевченківської РА Надія Банах, у 2020 році планують встигнути очистити береги, привести до порядку плесо, а вже у 2021 році провести оздоблювальні роботи.

ЛКП «Інститут просторового розвитку» планує передати проект на експертизу на початку серпня, а далі оголосять тендер. Початок робіт планується на кінець вересня.

Зазначимо, що роботи з очистки озера на Панча розпочали ще у 2019 році. До слова, минулогорічний проєкт із реконструкції озера здобув перемогу Громадського бюджету-2020.

Довідка:

Озеро на вул. Панча є штучною водоймою, що виникла у 50−80-х роках минулого століття, як результат меліоративної водовідвідної системи, що була першим кроком для підготовки території під забудову житлового масиву з багатоповерховими будинками. Озеро живиться від ґрунтових та дощових вод та позбавлена природного стоку з водозбірного басейну внаслідок каналізування Клепарівського потоку у 50−80-х роках. Подальший антропогенний вплив під час забудови наприкінці 90-х років призвід до маловоддя озера, а в жаркі періоди року до повного оміління.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР