Субота, 27 Квітня

Найстаріше підприємство України на Львівщині чекає на реставрацію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Для розвитку найстарішого підприємства України як туристичного об’єкту міськрада домагається отримати об’єкт у своє управління, передає ZruchnoTravel.

Продовжити розвиток Дрогобицького солевиварювального заводу як туристичного об’єкту планує цього року Дрогобицька міська рада. Як повідомив у коментарі Zruchno.Travel заступник Дрогобицького міського голови Василь Качмар, реалізація цього проекту дасть можливість значно збільшити туристичний потік у місті.

Дрогобицька солеварня вважається найстарішим діючим промисловим підприємством України та одним з найдавніших у Європі. На сьогодні воно перебуває у державній власності, але міська рада сподівається отримати об’єкт у своє управління.

“Міський голова поставив перед нашою командою завдання домогтися можливості орендувати або отримати у власність міста Дрогобицький солевиварювальний завод. Після цього ми почнемо розвивати інфраструктуру підприємства як туристичної локації. Ставимо перед собою завдання розробити проект реставрації підприємства як архітектурної пам’ятки. Плануємо розширити його інфраструктуру, привести до ладу прилеглу територію і в такий спосіб залучити туристів, які масово відвідують Львівську область”, – розповів Василь Качмар.

Зараз більшість будівель солеварні перебувають в аварійному або напівзруйнованому стані, а територія захаращена. Тим не менше, підприємство продовжує виробництво солі старовинним методом випарювання на відкритому вогні природного розсолу (ропи), який видобувають з підземних шурфів.

За інформацією міськради, цього року на розвиток туризму в Дрогобичі з міського бюджету виділено 1,5 мільйони гривень.

Фото Романа Балука/ZAXID.NET

В грудні 2018 року Туристичний інформаційний центр Дрогобича розробив новий формат екскурсій знаменитою солеварнею Дрогобича.

Як розповів у коментарі Zruchno.Travel директор Туристичного інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава, тепер квитки на екскурсію можна буде придбати прямо в офісі ТІЦ.

“Екскурсії ми почнемо водити з грудня цього року. Квитки можна буде придбати в Туристичному інформаційному центрі Дрогобича – їх вартість складе 30 гривень – це і за вхід на солеварний завод, і за екскурсійне обслуговування. Зараз ми розробляємо екскурсійну розповідь. Учасники дізнаються про історію солеваріння в Дрогобичі, на власні очі побачать процес виварювання солі, побувають в сховищі; відвідають Королівський шурф, з якого викачується розсіл”, – прокоментував Чава.

Відзначимо, в період розквіту солеварні тут функціонували два колодязя – Королівський і колодязь барона Гартенберга (шурф №2). На обох дозволявся солевидобуток на користь так званого “госпіталю для бідних” – невеликої лікарні при костелі. У 1565 році в Дрогобичі було виварено 26 тисяч бочок солі, в тому числі близько половини на приватних солеварнях, а решта на королівської жупі.

За словами Чави, екскурсії солеварним заводом проводилися і раніше, проте тільки за попереднім погодженням з керівництвом солеварні.

“Раніше, для того, щоб відвідати солеварню, необхідно було завчасно написати спеціальний запит. Однак, зараз, коли туризм в Дрогобичі почав набирати обертів (особливо після того, як була розроблена туристична айдентика міста), а солевиварний завод привертає все більше уваги, ми підписали договір про співпрацю з підприємством. Тепер квиток на екскурсію можна придбати прямо в ТІЦ і організацією займатимемося ми. Екскурсії ж для гостей проводитиме працівник солевиварного заводу”, – додав Чава.

Він також висловив упевненість в тому, що новий туристичний продукт користуватиметься великим попитом і проект виявиться успішним.